f4up
Pogoda  RSS
Upały i burze z gradem. IMGW ostrzega

#zrodlo

Niedziela 9 sierpnia będzie bardzo gorąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałem dla całej Polski oprócz Podlasia oraz Warmii i Mazur, a także pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW: Pobity rekord temperatury tego lata

#zrodlo

Został pobity rekord temperatury tego lata - 35 st. C pokazały termometry w Słubicach (woj. lubuskie) - poinformował w sobotę po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega: Upały niemal w całym kraju

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (8 sierpnia) ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem niemal dla całej Polski. Nie obejmują one tylko Podlasia oraz Warmii i Mazur. Słupek rtęci w dzień może pokazywać nawet 32 kreski.

Źródło: pogoda.interia.pl

Upały nad Polską. IMGW ostrzega

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek 7 sierpnia ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla całego kraju z wyjątkiem województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i północnej części województwa mazowieckiego. Temperatura maksymalna w sobotę może wynieść 32 st. C

Źródło: pogoda.interia.pl

Wlk. Brytania: Piątek najbardziej upalnym dniem w sierpniu od 17 lat

#zrodlo

Choć wbrew zapowiedziom brytyjskich meteorologów nie został po raz kolejny pobity tegoroczny rekord temperatury, 36,4 stopnia Celsjusza, które zanotowano w piątek po południu (7 sierpnia), wystarczyło, by był to najgorętszy dzień w sierpniu od 17 lat.

Źródło: pogoda.interia.pl

Kilka dni 30-stopniowych upałów. Prognoza pogody

#zrodlo

W najbliższych dniach będzie naprawdę gorąco. Termometry w wielu miejscach pokażą ponad 30 st. Ciepło będzie także w nocy. W piątek ostrzeżenia przed upałami objęły aż 12 województw i w większości kraju będą obowiązywać aż do niedzieli. Nieco chłodniej zrobi się dopiero we wtorek.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. IMGW: Upały drugiego stopnia w 12 województwach

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla dwunastu województw. Temperatura w wielu miejscach ma przekroczyć 30 st. C.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały w ośmiu województwach. Ostrzeżenia IMGW

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek 6 sierpnia ostrzeżenia drugiego stopnia dla ośmiu województw z uwagi na upalną pogodę. Temperatura w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Łódzkiem, Lubelskiem, na Dolnym Śląsku, w Opolskiem, Lubuskiem i na Pomorzu Zachodnim ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza.

Tagi: Mazowsze, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Czwartek upalny. IMGW wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek (6 sierpnia) alerty dla siedmiu województw z uwagi na upalną pogodę. Ostrzeżenia mają drugi stopień. Temperatura w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Łódzkiem, Lubelskiem, na Dolnym Śląsku, w Opolskiem i Lubuskiem ma przekroczyć 30 st. Celsjusza.

Tagi: Mazowsze, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda: Chłodno, deszczowo i burze. Kiedy zmiana?

#zrodlo

Dziś w dużej części kraju temperatura maksymalna będzie dużo poniżej wakacyjnych oczekiwań - termometry w Szklarskiej Porębie wskażą zaledwie 14 st. C, w Łebie i na Helu: 19 st. Do tego w większości kraju będzie padać, a miejscami pojawią się burze. Sprawdź, kiedy zmiana? I jaka będzie pogoda w najbliższy weekend.

Źródło: pogoda.interia.pl

USA: Huragan Izajasz uderzył w wybrzeże Karoliny Północnej


Huragan Izajasz uderzył w wybrzeże amerykańskiego stanu Karolina Północna. Prędkość wiatru dochodzi do 140 km/h. Według prognoz we wtorek (4 sierpnia) żywioł ma dotrzeć do Nowego Jorku.

Tagi: USA
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywne opady deszczu. IMGW ostrzega pięć województw

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, wschodu woj. dolnośląskiego, kilku południowych powiatów woj. lubuskiego oraz kilku zachodnich powiatów woj. opolskiego.

Tagi: Piła, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Pogoda na 3 i 4 sierpnia. Nad Polskę nadciąga chłodniejsze powietrze

#zrodlo

Jak informuje IMGW Europa północna, środkowa oraz południowa są pod wpływem płytkich układów niskiego ciśnienia ze strefami frontów atmosferycznych. Ten układ baryczny sprawi, że w Polsce zapanują znacznie niższe temperatury niż w ostatnich dniach. Najchłodniej będzie nad morzem.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW: ostrzeżenia przed intensywnym deszczem w czterech województwach

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę 2 sierpnia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla woj. dolnośląskiego i alerty I stopnia przed intensywnymi opadami w woj. wielkopolskim, a także w części województw: lubuskiego i opolskiego.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Deszcz i burze. IMGW ostrzega dwa województwa

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województwa dolnośląskiego i części województwa lubuskiego.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Do Florydy nadciąga tropikalna burza "Izajasz"

#zrodlo

Mieszkańcy amerykańskiego stanu Floryda przygotowują się na przyjście tropikalnej burzy "Izajasz". Meteorolodzy spodziewają się, że pomimo wcześniejszego osłabienia zjawisko może znów osiągnąć status huraganu.

Tagi: Floryda
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza: Zmiana pogody. Deszcz i ochłodzenie

#zrodlo

Niedziela (2 sierpnia) będzie bardzo ciepła i słoneczna, ale już w poniedziałek (3 sierpnia) czeka nas zmiana pogody. Ochłodzi się i będzie padał deszcz.

Źródło: pogoda.interia.pl

Włochy: Aż 52 stopnie Celsjusza


52 stopnie Celsjusza - taka była odczuwalna temperatura w sobotę 1 sierpnia na Sardynii, poinformowano w biuletynie meteo włoskiego lotnictwa. Niedziela będzie kolejnym dniem najwyższego stopnia alarmu z powodu fali gorąca z Afryki.

Tagi: Włochy, LOT
Źródło: pogoda.interia.pl

Słonecznie w większości kraju. Najnowsze prognozy

#zrodlo

​Dziś w większości kraju będzie słonecznie, więcej chmur pojawi się na wschodzie Polski. Miejscami mogą pojawić się tam również opady deszczu. Będzie cieplej niż wczoraj - termometry pokażą nawet 28 stopni Celsjusza na zachodzie Polski.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały we Włoszech

#zrodlo

Z 10 do 14 wzrasta liczba miast we Włoszech, w których w sobotę (1 sierpnia) obowiązywać ma najwyższy alarm z powodu 40-stopniowych upałów.

Tagi: Miami
Źródło: pogoda.interia.pl

​Prognoza pogody na weekend. Dobre wieści dla urlopowiczów


Najbliższy weekend zapowiada się słonecznie i bezdeszczowo. W piątek deszcz lekko postraszy urlopowiczów wypoczywających nad Bałtykiem i na Mazurach, jednak już w sobotę i niedzielę pogoda się poprawi.

Tagi: Urlop, Bałtyk
Źródło: pogoda.interia.pl

Upały we Włoszech. Najwyższy stopień alarmu w 10 miastach

#zrodlo

Najwyższy stopień alarmu z powodu upałów obowiązywać będzie od piątku (31 lipca) w 10 miastach we Włoszech: Rzymie, Bolonii, Turynie, Florencji, Campobasso, Pescarze, Rieti, Frosinone, Bolzano i Perugii. Temperatury mają tam sięgnąć 40 stopni Celsjusza.

Tagi: Peru, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę (29 lipca) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: podkarpackiego, lubelskiego i południowej części mazowieckiego. Na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie wiatr może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Tagi: RPA, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem i silny wiatr. IMGW ostrzega

#zrodlo

We wtorek (28 lipca) po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Alert drugiego stopnia obowiązuje w województwach: mazowieckim, małopolskim, łódzkim oraz częściowo na Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie.

Źródło: pogoda.interia.pl

Fala gorąca w Hiszpanii. Rekordowe temperatury

#zrodlo

Od tygodnia w niemal wszystkich siedemnastu wspólnotach autonomicznych Hiszpanii utrzymują się upały przekraczające 35 stopni Celsjusza. Rekordowe temperatury notowane są w Andaluzji.

Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

#zrodlo

We wtorek (28 lipca) w południe Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniej części opolskiego. Z kolei alert drugiego stopnia obowiązuje w województwie łódzkim i na wschodzie Opolszczyzny.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody na 28 lipca. Upalny dzień

#zrodlo

Dziś, we wtorek 28 lipca 2020, w przeważającej części kraju ma być upalnie. Będzie słonecznie, a do kraju napłynie gorące powietrze. Wieczorem mogą pojawić się burze.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody. Gorąco, ale z gwałtownymi burzami

#zrodlo

We wtorek w całym kraju będzie jeszcze cieplej, do 32 stopni, ale mogą pojawić się również gwałtowne burze. Najnowsze ostrzeżenia IMGW - na dzisiaj - dotyczą województwa podlaskiego, znacznej części lubelskiego i podkarpackiego oraz południowej części Małopolski.

Źródło: pogoda.interia.pl

Burze z gradem. Najgorzej na Śląsku. Alerty IMGW

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę wieczorem (26 lipca) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla siedmiu województw. Dla ósmego województwa - śląskiego - wydano alert drugiego stopnia.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Gwałtowne burze w Beskidach. Liczne interwencje

#zrodlo

Burze z obfitymi opadami przeszły w niedzielę 26 lipca nad Beskidami. Na Żywiecczyźnie strażacy w ciągu dwóch godzin wezwani zostali blisko 30 razy - poinformował rzecznik żywieckiej straży pożarnej asp. sztab. Tomasz Kołodziej.

Tagi: Beskidy
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Zobacz także
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami