Hopaj
Pogoda  RSS
Prognoza pogody: Ciepły koniec tygodnia

#zrodlo

Końcówka mijającego tygodnia przypomni nam, czym jest złota polska jesień. Co prawda niebo będzie częściowo przesłonięte chmurami, jednak będzie się zza nich przebijać słońce i będzie przyjemnie ciepło.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Silny wiatr na Pomorzu. IMGW ostrzega

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu (21 października) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa pomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 7.30 w czwartek (22 października).

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody: W czwartek nawet 20 stopni

#zrodlo

Jak informuje IMGW, niemal cała zachodnia i północna Europa jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie Półwysep Apeniński, Bałkany i Nizina Węgierska znajdują się w zasięgu słabych ośrodków wyżowych. Polska jest na skraju rozległego układu niżowego znad Wysp Brytyjskich. Na północy kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu. Z południowego-zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla pięciu województw

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (20 października) po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla pięciu województw.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Silna mgła w nocy. IMGW ostrzega kierowców

#zrodlo

W poniedziałek (19 października) po południu IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silną mgłą w nocy z poniedziałku na wtorek dla czterech województw.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody na początek tygodnia. ​Wreszcie koniec deszczu?

#zrodlo

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała, a początek października upłynął pod znakiem jesiennej słoty. Na początku przyszłego tygodnia aura w końcu się zmieni. Wszystko dzięki wpływowi wyżu znad Atlantyku.

Źródło: pogoda.interia.pl

Śląskie: Przekroczone stany alarmowe na Odrze, Pszczynce i Brynicy

#zrodlo

W sześciu punktach pomiarowych w woj. śląskim poziom rzek przekracza stany alarmowe - tak jest na Odrze, Pszczynce i Brynicy. Stany ostrzegawcze są przekroczone na pięciu wodowskazach, m.in. na Wiśle – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Źródło: pogoda.interia.pl

Wysoki poziom wody na Odrze. Brzeg przygotowuje się na falę powodziową

#zrodlo

Przez Opole przeszła już fala wezbraniowa na Odrze, nie przekraczając stanów alarmowych. Z kolei władze Brzegu, położonego między Opolem a Wrocławiem, nie wykluczają konieczności ewakuacji mieszkańców niektórych ulic miasta.

Źródło: pogoda.interia.pl

3 października najbardziej deszczowym dniem w Wielkiej Brytanii od 129 lat

#zrodlo

Sobota 3 października była najbardziej deszczowym dniem w Wielkiej Brytanii, od kiedy prowadzone są pomiary, czyli od 1891 roku. Ilość deszczu, jaka wówczas spadła, wystarczyłaby do wypełnienia jeziora Loch Ness - podał w piątek (16 października) urząd meteorologiczny Met Office.

Źródło: pogoda.interia.pl

​Prognoza na weekend. Pogoda będzie sprzyjać samoizolacji


Czeka nas chłodny, deszczowy i pochmurny weekend, a nocami temperatura może spaść poniżej zera.

Tagi: SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywne opady deszczu. Liczne interwencje straży pożarnej

#zrodlo

Ponad 500 razy interweniowali ostatniej doby mazowieccy strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem - poinformował w czwartek mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Z kolei w Małopolsce w nocy doszło do rozszczelnienia wału przeciwpowodziowego na Wiśle w Brzeszczach koło Oświęcimia – podali oświęcimscy strażacy.

Źródło: pogoda.interia.pl

Ostrzeżenie dla Zachodniopomorskiego przed silnym wiatrem

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę (14 października) dla sześciu powiatów w województwie zachodniopomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia o silnym wietrze. Chodzi o powiaty: gryficki, kamieński, kołobrzeski, koszaliński, sławieński i Świnoujście.

Tagi: Kos
Źródło: pogoda.interia.pl

Silny wiatr i deszcz. Trudna sytuacja w wielu regionach Polski

#zrodlo

Mieszkańcom wielu regionów Polski od wtorku (13 października) dają się we znaki intensywne opady deszczu i silny wiatr. W kilku miastach ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe po tym, jak poziom wód w rzekach przekroczył stany alarmowe lub ostrzegawcze.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Silny wiatr i ulewy w Polsce. Liczne interwencje straży pożarnej

#zrodlo

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Krzysztof Batorski, poinformował, że w środę (14 października) od północy do godz. 9 rano strażacy w całym kraju w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem wyjeżdżali do 2400 zdarzeń. - Najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim (500), wielkopolskim (450) i pomorskim (280) - wyliczył. Wskazał, że 1,3 tys. interwencji dotyczyło skutków silnego wiatru. - Najwięcej zdarzeń z silnym wiatrem odnotowaliśmy w województwach: wielkopolskim (350), pomorskim (220) i...

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywne opady deszczu w Polsce. IMGW ostrzega kilka województw

#zrodlo

W środę rano w większości kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia przed intensywnym deszczem. Najsilniejszych opadów spodziewać się należy na Dolnym Śląsku - czerwony alert trzeciego stopnia wydano dla powiatu kłodzkiego. IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem, m.in. na Pomorzu, gdzie jego porywy mogą osiągnąć nawet 95 km/h.

Tagi: Polska, Porto, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Silny wiatr i ulewy. PSP: Ponad 2,2 tys. interwencji w związku z pogodą

#zrodlo

Ubiegłej doby w związku z sytuacją pogodową strażacy w całym kraju interweniowali 1137 razy - poinformował w środę (14 października) rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że w środę od północy do godz. 6 rano interwencji związanych z pogodą było już 1114.

Źródło: pogoda.interia.pl

Ulewy w całym kraju. Najnowsza prognoza pogody

#zrodlo

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę (14 października) opady deszczu będą mniejsze niż w ciągu ostatnich dwóch dni. Najtrudniejsza sytuacja wystąpiła na południu Polski, co przełożyło się na gwałtowne wzrosty stanu wody w rzekach, a w kilkunastu miejscach przekroczone zostały stany alarmowe i ostrzegawcze.

Tagi: Polska, Piła
Źródło: pogoda.interia.pl

Trudna sytuacja pogodowa. WOT w stanie gotowości w czterech regionach

#zrodlo

Rzeki w Małopolsce wzbierają. Straż pożarna już teraz ma pełne ręce roboty, tymczasem synoptycy prognozują kolejne opady. Szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował o podniesieniu w stan gotowości brygad Wojsk Obrony Terytorialnej na obszarach zagrożonych wstąpieniem podtopień.

Tagi: Ryga
Źródło: pogoda.interia.pl

Wezbrane rzeki na południu kraju. Przekroczone stany ostrzegawcze

#zrodlo

W związku z intensywnymi opadami deszczu i wezbraniem wody w rzekach na południu kraju prezydent Oświęcimia i burmistrz Brzeszcz ogłosili pogotowie przeciwpowodziowe na podległych sobie terenach. Do przekroczenia stanu ostrzegawczego na Odrze przygotowuje się też Opole.

Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywnie pada w całym kraju. IMGW ostrzega

#zrodlo

IMGW wydał we wtorek po południu (13 października) ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla całej Polski. Alert drugiego stopnia obowiązuje na południu kraju oraz na Pomorzu.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

W Małopolsce i na Śląsku przybierają rzeki. Na Pszczynce przekroczony stan alarmowy

#zrodlo

Po intensywnych opadach deszczu w kilku punktach pomiaru poziom rzek w Śląskiem przekroczył stan ostrzegawczy, a w jednym, na Pszczynce, także stan alarmowy – podały we wtorek (13 października) służby kryzysowe wojewody śląskiego. Rzeki przybierają też w Małopolsce.

Źródło: pogoda.interia.pl

W Zakopanem spadł śnieg. TOPR ostrzega

#zrodlo

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 października) w Zakopanem spadł pierwszy jesienny śnieg. Według synoptyków opady śniegu lub deszczu ze śniegiem pod Tatrami mają utrzymać się do niedzieli (18 października), a temperatura będzie oscylowała w okolicach zera stopni Celsjusza.

Tagi: Zakopane, SPA, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Na południu kraju przybywa wody w rzekach. Dane IMGW

#zrodlo

Na południu kraju nadal przybywa wody w rzekach - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przekroczone są stany ostrzegawcze, a w woj. śląskim na rzece Pszczynce - stan alarmowy.

Tagi: Dania, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Uwaga na intensywne opady deszczu. Ostrzeżenia IMGW

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek po południu (12 października) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu na Podlasiu. Wciąż obowiązują również alerty wydane rano dla kilku województw, m.in. woj. mazowieckiego i małopolskiego.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Intensywny deszcz. IMGW wydał alerty drugiego stopnia

#zrodlo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w poniedziałek (12 października) ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi deszczami dla centralnej i południowej Polski.

Tagi: Polska, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Najnowsza prognoza pogody: Będzie pochmurno, deszczowo i chłodniej

#zrodlo

W nadchodzącym tygodniu będzie pochmurno, deszczowo i znacznie chłodniej niż było dotychczas - podaje IMGW w orientacyjnej prognozie na tydzień od 12 do 18 października. Według synoptyków Instytutu w czwartek się pojawią się przejaśnienia.

Tagi: IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Deszcz i ochłodzenie. Prognoza pogody na weekend

#zrodlo

Polska, od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk, znajduje się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. W piątek będzie dość ciepło, ale weekend przyniesie ochłodzenie. Przydadzą się parasole.

Tagi: Polska
Źródło: pogoda.interia.pl

Tatry: Na Kasprowym Wierchu spadł śnieg

#zrodlo

Na Kasprowym Wierchu spadł pierwszy jesienny śnieg w tym roku. Na szczycie leży cztery centymetry białego puchu, a temperatura spadła lekko poniżej zera.

Tagi: Tatry, SPA
Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW ostrzega przed mgłą i intensywnymi opadami deszczu

#zrodlo

​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w czwartek rano (8 października) przed gęstą mgłą w siedmiu powiatach woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz przed intensywnymi opadami deszczu w południowej części woj. małopolskiego i woj. śląskiego.

Tagi: Mińsk, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

To był rekordowo ciepły wrzesień

#zrodlo

Tegoroczny wrzesień był rekordowy pod względem temperatury – podają naukowcy z realizowanego przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną programu Copernicus.

Tagi: Kos
Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Zobacz także
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami