f4up
Przewodnik  RSS
Sulejówek: zabytki i ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć w mieście Józefa Piłsudskiego?

#zrodlo
Leżący ok. 20 km na wschód od Warszawy Sulejówek to miasto kojarzące się dziś z osobą Józefa Piłsudskiego. To właśnie w tej miejscowości stoi zbudowana dla marszałka willa, w której aktualnie mieści się poświęcone mu muzeum. Bliskość stolicy i związki z XX-wieczną historią Polski czynią z tego miasta ciekawe miejsce. Oto co warto zobaczyć w Sulejówku.

Źródło: podroze.onet.pl

10 miejsc w Chorwacji, które musisz zobaczyć

#zrodlo
Co warto zobaczyć w Chorwacji w pierwszej kolejności, a co odłożyć na następny wyjazd? Jeden niewielki kraj, a w nim setki miejsc. Jak wybrać te najciekawsze? Oto największe, naszym zdaniem, atrakcje Chorwacji.

Tagi: Chorwacja
Źródło: podroze.onet.pl

Untersberg - obsesja Hitlera

#zrodlo
Magiczna góra na granicy Niemiec i Austrii od wieków zaskakuje. Od lat ludzie giną tam bez wieści, pasterze widzieli elfy nie z tej ziemi, a Adolf Hitler wierzył, że szczyt posiada tajemniczą moc.

Źródło: podroze.onet.pl

Dlaczego sinice są niebezpieczne?

#zrodlo
Sinice w Bałtyku pojawiają się zwykle w czasie upałów, kiedy temperatura morza staje się wysoka. Kąpiel w wodzie, która jest nimi zanieczyszczona może spowodować szereg niekorzystnych reakcji organizmu.

Tagi: Bałtyk
Źródło: podroze.onet.pl

Zatoka umarłych hoteli w Chorwacji

#zrodlo
Pięć kilometrów na południe od Dubrownika w miejscowości Kupari, nad malowniczą zatoką Župy Dubrovačkiej, znajduje się ponura pamiątka jugosłowiańskiej wojny domowej w latach 90. XX wieku.

Źródło: podroze.onet.pl

Tajny bunkier Stalina i jego córki w Samarze

#zrodlo
Bunkier radzieckiego dyktatora Józefa Stalina w Samarze, pochodzący z czasów wielkiej wojny ojczyźnianej, został odtajniony jakiś czas temu i dziś stanowi już tylko pamiątkę i atrakcję turystyczną.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

"Skazaniec zostawał zakuty w kunę". Tajemnice Kościoła Mariackiego

#zrodlo
Kraków to miasto, które ciągle można odkrywać na nowo i wciąż, nawet przed tymi, którzy mieszkają tu od urodzenia, ma wiele tajemnic. Chociaż prawdopodobnie nie ma osoby w Polsce, która nie widziała choćby na zdjęciu Kościoła Mariackiego, to jednak mało kto wie, co kryje się na zewnątrz świątyni.

Tagi: Kraków
Źródło: podroze.onet.pl

Szczyrk: szlaki turystyczne i trasy rowerowe - atrakcje dla aktywnych

#zrodlo
Szlaki piesze i trasy rowerowe w Szczyrku to magnes na turystów. Jakie szlaki turystyczne wybrać w Szczyrku? O czym pamiętać jadąc w trasę rowerem? Zebraliśmy praktyczne wskazówki i najpopularniejsze trasy.

Tagi: Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

10 miejsc w Polsce, których należy unikać w wakacje

#zrodlo
Zazwyczaj w czasie wakacji wertujemy przewodniki i przeglądamy internet w poszukiwaniu miejsc, które trzeba zobaczyć. Ale przecież są także takie miejsca, które pomimo swojej niezaprzeczalnej atrakcyjności, w czasie wakacji mogą zamienić ciekawą wycieczkę w niemiłe przeżycie - lepiej więc je ominąć. Oto nasza "czarna lista" miejsc, których w czasie wakacji należy unikać prawie jak ognia.

Źródło: podroze.onet.pl

Playa de Gulpiyuri - wybryk natury, który nie jest ani morzem, ani jeziorem

#zrodlo
Kiedy zajdziesz nad plażę de Gulpiyuri, nie usłyszysz fal oceanu, ani nie zobaczysz bezkresnego błękitu nieba. Chociaż to miejsce z prawdziwą plażą ma sporo wspólnego, to jego historia jest dużo bardziej ciekawa.

Źródło: podroze.onet.pl

Ustroń – atrakcje na wakacje: góry, zabytki, sanatoria, rodzinne zwiedzanie 

#zrodlo
Ustroń jedni kojarzą z Sanatorium Miłości, inni z wycieczkami w góry. Ale Ustroń to także ciekawe miejsca, zabytki i wiele innych atrakcji. Sprawdzamy, co zobaczyć w Ustroniu i co o Ustroniu warto wiedzieć.

Tagi: Wiedeń, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

Otwarto pierwszy złoty hotel świata. Jest naprawdę bardzo złoty!

#zrodlo
Wiele hoteli na świecie ma w nazwie przydomek "złoty", ale hotel Wyndham Dolce Hanoi Golden Lake w pełni zasługuje na to określenie, bowiem - niczym spełnienie marzeń mitycznego króla Midasa zmieniającego wszystko w złoto - na zewnątrz, jaki w środku jest pokryty tym drogocennym kruszcem rozpalającym wyobraźnię ludzi.

Tagi: Hanoi
Źródło: podroze.onet.pl

USA – co warto zwiedzić? Nasza lista najciekawszych miejsc w USA

#zrodlo
Planując wycieczkę do Stanów Zjednoczonych ciężko wybrać, co tak naprawdę warto zobaczyć. Przestawiamy naszą subiektywną listę najciekawszych miejsc USA.

Tagi: USA
Źródło: podroze.onet.pl

Jak spędzano czas wolny w PRL-u

#zrodlo
Czas wolny w PRL-u wymagał kreatywności, zaparcia, walki o marzenia. Była masa, która się poddawała oficjalnemu obiegowi, ale też osoby, które szły pod prąd, pionierzy - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Przylipiak, autor książki "Czas wolny w PRL-u".

Źródło: podroze.onet.pl

Zamki na Szlaku Orlich Gniazd. Co warto wiedzieć? Co zobaczyć?

#zrodlo
Jest bez wątpienia jedną z ciekawszych atrakcji południowej Polski. Skąd ta nazwa? Co warto o nim wiedzieć? Co warto zobaczyć na Szlaku Orlich Gniazd?

Źródło: podroze.onet.pl

10 hitów z Polski: Beskid Niski

#zrodlo
Beskid Niski, mimo że to pasmo górskie, tworzy szerokie obniżenie pomiędzy sąsiadującymi z nim pasmami Bieszczadów i Beskidu Sądeckiego. Beskid Niski ciągnie się od Nowego Sącza po Sanok, choć jego zwarta część zawęża się do odcinka między Krynicą na zachodzie, a Sanokiem na wschodzie.

Źródło: podroze.onet.pl

Podbeskidzie: atrakcje regionu. Co warto zobaczyć i zwiedzić? Plan na urlop

#zrodlo
Podbeskidzie to nazwa nieformalna i budząca kontrowersje. Bo gdzie leży Podbeskidzie? Jak wyglądam mapa Podbeskidzia? Podbeskidzie obejmuje tereny leżące u stóp części Beskidów. Samo to czyni Podbeskidzie miejscem atrakcyjnym dla turystów. Ale atrakcji Podbeskidzia jest więcej niż tylko piękne położenie.

Tagi: Urlop
Źródło: podroze.onet.pl

Nekropolia wielkich Polaków pełna wspaniałych dzieł sztuki i tajemnic

#zrodlo
Katedra Wawelska to miejsce pochówku polskich królów, biskupów krakowskich, duchownych, przywódców politycznych i wieszczów. Miejsce przepełnione historią, arcydziełami sztuki, a także tajemnicami nierozwikłanymi do dziś. Z okazji przypadającej 4 lipca 130. rocznicy pochówku Adama Mickiewicza przypominamy historię narodowego panteonu.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Wraki statków na Bałtyku, do których można nurkować

#zrodlo
Zatopione statki i okręty zawsze wzbudzały ciekawość, głównie dzięki fantazjom o skarbach, ale też jako niemi świadkowie morskich katastrof ukryci w cichych, zimnych głębinach. Wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku również nie brakuje takich artefaktów. Nie każdy wie, że część z nich jest udostępniona do nurkowania. Oczywiście, niezależnie od głębokości, na jakiej spoczywają, do ich eksploracji należy dysponować odpowiednimi kwalifikacjami i sprzętem! Przedstawiamy bałtyckie wraki, do których można nurkować.

Źródło: podroze.onet.pl

Nie leży nad morzem, ale jest nazywany centrum Pomorza

#zrodlo
Koszalin to drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego, które leży na styku trzech regionów - Wybrzeża Słowińskiego, Równiny Białogardzkiej i Równiny Słupskiej. Mimo że nie ma dostępu do morza, to jest nierozerwalnie związane z wodą i śmiało może konkurować z sąsiednimi kurortami.

Tagi: Miami, Kos
Źródło: podroze.onet.pl

Nowy Zamek w Płotach na sprzedaż. Mieszkała w nim rodzina von Bismarck-Osten

#zrodlo
Nowy Zamek w Płotach ponownie został wystawiony na sprzedaż przez zarząd powiatu gryfickiego. Licytacja odbędzie się we wrześniu. Cena wywoławcza to dwa miliony złotych. Warto dodać, że zamek to dawna rezydencja rodziny von Bismarck, który liczy sobie ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni.

Źródło: podroze.onet.pl

Te budynki i budowle zna każdy. Wiesz, gdzie się znajdują?

#zrodlo
Najsłynniejsze budynki i budowle są tak charakterystyczne, że bez problemu można wskazać je na zdjęciu. Ale czy wiecie, gdzie się znajdują? W tym quzie sprawdzamy, jak dobrze znacie geografię całego świata! Więcej quizów znajdziesz w tym miejscu.

Źródło: podroze.onet.pl

Szczyrk: atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co warto zobaczyć w Szczyrku?

#zrodlo
Szczyrk atrakcje ma wpisane już w samo położenie – szczyty i szlaki górskie sprawiają, że jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Beskidzie Śląskim. Ale atrakcje Szczyrku na tym się nie kończą.

Tagi: Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

Bielsko-Biała, atrakcje, zabytki, szlaki miasta nazywanego Małym Wiedniem

#zrodlo
Atrakcjami Bielska-Białej są jej architektura, położenie, przyroda, ale także ciekawe miejsca – studio, w którym kręcono filmy z Reksiem czy kawiarnia, w której króluje fiat 126p. Zebraliśmy dla was atrakcje Bielska-Białej, które zainteresują dzieci, miłośników zabytków i wszystkich, którzy chcą odwiedzić Bielsko-Białą.

Tagi: Miami
Źródło: podroze.onet.pl

Zbrodnia w pałacu. Młoda dziedziczka i diaboliczny wujek hipnotyzer

#zrodlo
To była jedna z najstraszniejszych zbrodni tamtych czasów, jej ofiary były niemal dziećmi. Ciągnący się miesiącami późniejszy proces opisywały gazety na całym świecie, choć bywało, że reporterki zachwycały się głównie urodą oskarżonego. Jednak za każdym razem, kiedy analizuję tamte wydarzenia, mam wrażenie, że prawdziwy morderca ukrył się w cieniu i nigdy nie spotkała go kara.

Tagi: Niemcy, Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Czesi żegnają koronawirusa. Urządzili wielką kolację na moście Karola

#zrodlo
Mimo, że pandemia koronawirusa wciąż trwa, mieszkańcy czeskiej stolicy postanowili wykorzystać niemal brak turystów w mieście i urządzili wielką kolację na moście Karola. Wydarzenie miało symbolicznie pożegnać koronawirusa oraz obostrzenia, które były wprowadzane z powodu panującej w Czechach epidemii.

Tagi: Niemcy, Czechy, USA
Źródło: podroze.onet.pl

Szosa Transfagaraska - jedna z najpiękniejszych górskich dróg świata

#zrodlo
Wjechać na Kasprowy Wierch samochodem? To oczywiście niemożliwe. Ale nie w Rumunii. Szosa Transfagaraska - oznaczona na mapach jako droga krajowa 7c - oferuje wrażenia, jakie zarezerwowane są zwykle wyłącznie dla pasażerów kolei linowych.

Źródło: podroze.onet.pl

UFO nad Polską

#zrodlo
Dziś, 2 lipca na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień UFO, upamiętniający katastrofę UFO w Roswell w 1947 roku. Z tej okazji przypominamy najsłynniejsze przypadki z obserwacji UFO w Polsce.

Tagi: Polska
Źródło: podroze.onet.pl

Najniezwyklejsze obiekty latające wymyślone przez człowieka

#zrodlo
2 lipca 1900 r. odbył się pierwszy lot najbardziej niezwykłego statku powietrznego, jaki wyszedł kiedykolwiek spod ręki człowieka - sterowca LZ 1 (Luftschiff Zeppelin). Po I wojnie światowej rozpoczęła się era pasażerskich sterowców. Podróż latającym cygarem była nie tylko symbolem prestiżu, ale i nowoczesności. Była znacznie krótsza niż morski rejs. I o wiele przyjemniejsza.

Tagi: LOT
Źródło: podroze.onet.pl

Polski Czarnobyl, czyli niedokończona elektrownia atomowa w Żarnowcu

#zrodlo
Elektrownia Atomowa Żarnowiec nigdy nie została uruchomiona, a jej budowę wstrzymano w 1989 roku. Mimo tego, że ma zupełnie inną historię niż elektrownia w Czarnobylu, to i tak wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie - choć część zabudowań już wyburzono, a ogrodzonego terenu pilnują ochroniarze.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Polecamy
Sulejówek: zabytki i ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć w mieście Józefa Piłsudskiego?

#zrodlo
Leżący ok. 20 km na wschód od Warszawy Sulejówek to miasto kojarzące się dziś z osobą Józefa Piłsudskiego. To właśnie w tej miejscowości stoi zbudowana dla marszałka willa, w której aktualnie mieści się poświęcone mu muzeum. Bliskość stolicy i związki z XX-wieczną historią Polski czynią z tego miasta ciekawe miejsce. Oto co warto zobaczyć w Sulejówku.

Źródło: podroze.onet.pl

Miejsce dla tych, którzy chcą być jednocześnie w górach i nad Bałtykiem

#zrodlo

Bo można być jednocześnie w górach i nad Bałtykiem. Takiej mieszanki wrażeń dostarczyć może zalesione wzgórze Rowokół, jedno z najpopularniejszych miejsc w Słowińskim Parku Narodowym.

Źródło: podroze.onet.pl

5 powodów, dla których warto wybrać się do Szwecji

#zrodlo


Szwecja do jedno najbardziej zaludnionych państw Skandynawii. Graniczy z Danią, Norwegią i Finlandią. To miejsce słynie nie tylko z pięknych miejsc turystycznych, ale również wielu bogactw naturalnych. Wielu kojarzy się z chłodem i śniegiem, ale mimo wszystko zapewniamy, że warto ją odwiedzić chociaż raz w życiu.

Tagi: Szwecja
Źródło: www.styl.pl

Szczyrk: szlaki turystyczne i trasy rowerowe - atrakcje dla aktywnych

#zrodlo

Szlaki piesze i trasy rowerowe w Szczyrku to magnes na turystów. Jakie szlaki turystyczne wybrać w Szczyrku? O czym pamiętać jadąc w trasę rowerem? Zebraliśmy praktyczne wskazówki i najpopularniejsze trasy.

Tagi: Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

Spokojny wypoczynek nad polskim morzem

#zrodlo


Jeśli chcesz odpocząć od codziennego zgiełku i szukasz miejsca, w którym można spokojnie złapać oddech, mamy kilka propozycji. W tym roku polskie morze będzie najbardziej obleganym miejscem, dlatego warto rozejrzeć się za miejscowością, w której odzyskasz wewnętrzną równowagę.

Tagi: Polska
Źródło: www.styl.pl

Podróżniczy niezbędnik: Co zabrać w podróż?

#zrodlo


Każdy z nas, wybierając się na krótszą lub dłuższą wycieczkę, zastanawia się co spakować do walizki, aby nie była za ciężka. Co do niej włożyć?

Tagi: SPA, Astana
Źródło: www.styl.pl

Pociągi retro ruszyły w trasę. Zabytkowe pojazdy będą kursować do końca wakacji

#zrodlo

Rozpoczęły się wakacyjne przejazdy pociągami retro, sformowanymi ze zbiorów Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Zabytkowe pojazdy będą kursować we wszystkie weekendy lipca i sierpnia, dwoma trasami, stanowiącymi fragment Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

Źródło: podroze.onet.pl

Najpiękniejsze uzdrowiska w Polsce

#zrodlo


Rozważając pobyt w sanatorium, nie musimy myśleć wyłącznie o doskonale znanym, wspaniałym Ciechocinku. Jeśli marzy się nam mnóstwo słońca, trzeba się wybrać do Buska-Zdroju. Za to kurując się w jednym z sudeckich ośrodków, posłuchamy Chopina!

Źródło: www.styl.pl

Ustroń – atrakcje na wakacje: góry, zabytki, sanatoria, rodzinne zwiedzanie 

#zrodlo

Ustroń jedni kojarzą z Sanatorium Miłości, inni z wycieczkami w góry. Ale Ustroń to także ciekawe miejsca, zabytki i wiele innych atrakcji. Sprawdzamy, co zobaczyć w Ustroniu i co o Ustroniu warto wiedzieć.

Tagi: Wiedeń, NATO
Źródło: podroze.onet.pl

10 miejsc w Polsce, gdzie nie ma tłoku. Na wakacje i nie tylko

#zrodlo

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? To pytanie, które co roku zadają sobie Polacy w kontekście zbliżającego się urlopu. Podpowiadamy, gdzie znajdziemy najlepsze miejsca w Polsce, do których warto pojechać i spędzić w nich wakacje bez tłoku turystów.

Tagi: Urlop
Źródło: podroze.onet.pl

Atrakcje miasta 11 jezior i lasów

#zrodlo

Olsztyn, którego historia sięga ponad 650 lat wstecz to nie tylko największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego, ale także stolica Warmii. Nierozerwalnie związany jest z licznymi jeziorami oraz postacią Mikołaja Kopernika. Bez wątpienia warto przyjechać do Olsztyna choćby na weekend, aby aktywnie wypocząć, poznać lepiej Warmię, spróbować lokalnej kuchni i oczywiście zwiedzić liczne zabytki.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami