f4up
Wiadomości z tagiem Afryka  RSS
Afryka w pigułce - gdzie pojechać na pierwsze wakacje?

23.11.2020 20:41

Afryka to kontynent położony na półkuli wschodniej, po obu stronach równika. Ma powierzchnię 30,3 mln kilometrów kwadratowych, czyli ponad 20,3 proc. ogólnej powierzchni lądowej Ziemi. W Afryce mieszka ponad miliard ludzi, co z kolei stanowi jedną siódmą wszystkich ludzi na świecie. Oto jeden z najbardziej niedocenionych i nieodkrytych światowych lądów w pigułce.

Tagi: Afryka
Źródło: podroze.onet.pl

Palą się zbocza Kilimandżaro. Setki osób walczą z żywiołem

13.10.2020 12:41

W Tanzanii setki strażaków, studentów i mieszkańców walczą z pożarem, który wybuchł w niedzielę na zboczach Kilimandżaro, najwyższego szczytu Afryki - poinformowała dyrekcja parków narodowych tego kraju (TANAP).

Źródło: podroze.onet.pl

Gibraltar - najbardziej zaludniony region na świecie

11.10.2020 0:41

Gibraltar znajduje się na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. To terytorium o niewielkiej powierzchni wynoszącej zaledwie 6,55 km2, które oddziela Europę od Afryki i Morze Śródziemne od Oceanu Atlantyckiego. To cel wielu turystów w różnych stron świata. Sprawdź jak zwiedzać Gibraltar i jakie atrakcje czekają tam na podróżników.

Źródło: podroze.onet.pl

Tanzania – co warto zobaczyć?

05.10.2020 15:57


Tanzania to niesamowity kraj w Afryce Południowo-Wschodniej, który powstał z połączenia dawnych brytyjskich kolonii: Tanganiki oraz Zanzibaru. Większość terytorium państwa obejmuje rozległy płaskowyż położony na wysokości 900 – 1500 m.n.p.m. Tanzania leży w obrębie klimatu równikowego, co znaczy, że trzydziestostopniowe upały panują tam cały, okrągły rok. W okresie naszej europejskiej wiosny oraz jesieni, kraj odwiedzają […]

Źródło: ciekawyswiata.pl

Namibia, Zimbabwe, Botswana - pokaz zdjęć... wstęp bezpłatny

21.09.2020 20:41


Wyjazd w miejsca, które odwiedziłem podczas tej wyprawy w Afryce, planowałem od dłuższego czasu, czekałem tylko, aż podrośnie moja córcia... To, że ma moją podróżniczą żyłkę,  wiedziałem od dawna, ale chciałem też, żeby zapamiętała coś z takiej pięknej przygody - podróży:)
Plan był następujący... wypożyczmy samochody ( 3 fury, bo było nas 11 osób w tym trójka dzieciaków w przedziale 9 -12 lat), bierzemy sprawdzonego przewodnika, kucharza, tropiciela zwierząt w jednej osobie, który był już naszym bosem podczas wyprawy w 2012 roku po Namibii i ruszmy z nim po przygodę.
a robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...

Źródło: www.trip4cheap.pl

Upały we Włoszech. Padł kolejny rekord

16.09.2020 20:22


To już drugi w kolejności najgorętszy wrzesień we Włoszech od 1800 roku - twierdzą włoscy meteorolodzy. W środę 16 września w niektórych miejscach Rzymu słupki rtęci sięgały 38 stopni. Przyczyną upałów jest wyjątkowo rozległy jak na wrzesień front afrykańskiego antycyklonu.

Tagi: Afryka, Rzym
Źródło: pogoda.interia.pl

Królewska Afryka Południowa

03.09.2020 12:42


Po namowach Nelci wreszcie się zabieram do roboty.
Najpierw odpowiem na pytanie czemu RPA. Pierwotny plan to Indie Południowe i Sri Lanka od 7 marca. Nawet już się umawiałem z  na wódeczkę w samolocie. RT po styczniowej promocji mocno podniósł ceny (chyba ponad 1000 zł na osobie). Czekałem więc cierpliwie jak w miarę upływu czasu zacznie tanieć. A tu nic - ponad 9 tysięcy i jeszcze trzeba załatwić wizy.
Jorguś

Źródło: www.trip4cheap.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up