Hopaj
Wiadomości z tagiem Azja  RSS
Czy do Wenecji wrócili turyści?

25.05.2020 0:41

Do Wenecji powrócili turyści - ogłosił w niedzielę burmistrz miasta Luigi Brugnaro. "Przyjedźcie zobaczyć teraz Wenecję, to wyjątkowa okazja" - zaapelował do Włochów w telewizji RAI.

Źródło: podroze.onet.pl

Papieskie ścieżki - wędrówka śladami Jana Pawła II

18.05.2020 8:41

Dzisiaj mija 100 lat od urodzin Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, który w 1978 roku został papieżem. Wędrówki jego śladami w Polsce, to nie tylko okazja do zobaczenia miejsc związanych z życiem jednego z największych Polaków we współczesnych czasach, ale także pretekst do refleksji nad losami tej części Europy. Odwiedzając miejsca związane z życiem Karola Wojtyły, trudno uciec od kontekstu historycznego i kulturowego czasów, w których żył, mieszkał, pracował i odpoczywał w Krakowie i jego okolicach.

Źródło: podroze.onet.pl

Polinezja Francuska

12.05.2020 19:02


Wakacje w raju na drugim końcu świata. Stany Zjednoczone i Polinezja Francuska w jednej podróży za 3314 zł. Okazja by odpocząć na Bora Bora.

Źródło: pintrip.pl

Wietnam i Tajlandia zniosły już większość restrykcji. Do szeregu dołącza kolejny azjatycki kraj

10.05.2020 9:38

Władze Indonezji, najciężej doświadczonego państwa regionu, planują od czerwca zacząć proces zdejmowania restrykcji mimo braku oznak słabnięcia epidemii koronawirusa. Tymczasem

Źródło: zetolot.pl

Wydmy na wodzie w Brazylii

06.05.2020 16:25


Pustynia białego piasku z błękitnymi lagunami ukrytymi pośród wydm? Brzmi jak czysta fantazja, wygląda jak dzieło surrealisty, ale to miejsce istnieje naprawdę.

Tagi: Azja
Źródło: www.styl.pl

Najdziwniejsze i najciekawsze flagi świata - czy znacie je wszystkie?

02.05.2020 12:41

Trójkątna, z wizerunkiem cudowronka, czy też święta, której nie wolno umieszczać na pamiątkach z podróży. Wśród 194 państw świata są takie, których flagi tworzą nietypowe kompozycje, mają ciekawe znaczenie lub niosą ze sobą wróżbę dla kraju. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony 2 maja to dobra okazja, aby poznać 15 najoryginalniejszych flag świata.

Źródło: podroze.onet.pl

Korea Północna – informacje dla turysty

28.04.2020 12:41

Korea Północna jest dziś jednym z najbardziej odizolowanych państw świata. Powodem jest jej komunistyczny ustrój. Korea Północna to państwo opresyjne , w którym wykonywane są publiczne egzekucje, a miliony pozbawionych wolności osobistej ludzi żyje w skrajnej biedzie. To sprawiało, że lęk przed reżimem wygrywał z ciekawością i potrzebą odkrywania tego, co tajemnicze. W ostatnim czasie pojawiły się jednak niewielkie szanse na zmianę sytuacji, choć odwiedzając to azjatyckie państwo, nadal można oglądać jedynie jego ocenzurowaną wersję. W konsekwencji turysta będzie mógł zobaczyć tylko to, co mu wolno zobaczyć, lub też to, co dla niego przygotowano.

Tagi: Korfu, Azja
Źródło: podroze.onet.pl

Noszenie maseczek w Azji jest czymś naturalnym. Czy mieszkańcy Zachodu się przełamią?

15.04.2020 20:43

Choć WHO nie widziało na początku zależności pomiędzy noszeniem maseczek a liczbą zakażonych koronawirusem, w wielu azjatyckich krajach zaraz po wybuchu pandemii wszyscy je założyli. W niektórych miejscach, jak na Tajwanie, władze nie musiały nawet stosować specjalnych obostrzeń, ponieważ mieszkańcy doświadczeni m.in. epidemią SARS zdają sobie sprawę z ich funkcji. Czy jest możliwe, że Europejczycy i Amerykanie zaczną nosić maski na stałe? Zapytaliśmy o to Polaków mieszkających w Azji.

Tagi: Tajwan, Azja
Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami