Wiocha
Wiadomości z tagiem Berlin  RSS
Port lotniczy Berlin-Tegel zostanie zamknięty w połowie czerwca

23.05.2020 12:41

Port lotniczy Tegel w Berlinie ma zostać zamknięty na dwa miesiące od połowy czerwca ze względu na ogromny spadek popytu. Jednocześnie w związku z otwarciem nowego berlińskiego lotniska Brandenburg w październiku, bardzo możliwe, że lotnisko nie zostanie ponownie otwarte. Ze względu na dogodne położenie, lotnisko Tegel jest popularne wśród polskich podróżnych.

Źródło: podroze.onet.pl

Miasto zniszczone jak Warszawa. Co wiesz o nieistniejących zabytkach Wrocławia?

14.05.2020 20:43

W czasie II wojny światowej do upadłego broniony był przez wojsko niemieckie. Skapitulował 6 maja 1945 roku, tydzień po śmierci Hitlera i cztery dni po upadku Berlina. Jednak prawdziwi miłośnicy Wrocławia wiedzą, że wspaniałe budowle znikały z pejzażu miasta nawet dziesiątki lat po zakończeniu wojny. Quiz łatwy nie jest, ale historia fascynująca, warta poznania!

Źródło: podroze.onet.pl

Lotnisko Berlin Tegel zostanie zamknięte już za 4 tygodnie. Na razie tymczasowo?

05.05.2020 9:37

1 czerwca berliński Tegel może zamknąć swój terminal i pasy startowe na dwa miesiące. Najważniejsze lotnisko niemieckiej stolicy zostanie „tymczasowo”

Tagi: Berlin, LOT
Źródło: zetolot.pl

Zniknięcie największej wsi Puszczy Noteckiej

16.04.2020 16:41

Na początku XVIII wieku Niemcy z Dolnego Śląska przyjechali tutaj, by w sercu puszczy budować nowy świat. Powstała miejscowość, o której sami mieszkańcy żartem mówili, że jest większa od Berlina. Były tu karczmy, młyny, bogate obejścia, a nawet urząd stanu cywilnego i amatorski teatr. Świat ten rozpadł się w ciągu kilku miesięcy. Oto historia Radusza, największej wsi Puszczy Noteckiej.

Tagi: Niemcy, Berlin
Źródło: podroze.onet.pl

Polka opowiada o życiu w Berlinie w cieniu zarazy

24.03.2020 12:41

Gościem Tomasza Sekielskiego w programie "Onet Rano." była Joanna Krzyżaniak. Polka mieszkająca w Berlinie opowiedział, jak z powodu koronawirusa zmieniło się życie Stolicy Niemiec. - Widać różnicę, ludzie trzymają się zasad, nie spotykają się w grupach, od wczoraj to zrozumieli. W Berlinie jak tylko pojawia się słońce, wszyscy siedzą na dworze, piją kawę. Teraz tego nie ma... - tłumaczy Polka.

Źródło: podroze.onet.pl

Lotnisko Berlin-Brandenburg zmienione w parking

14.03.2020 16:40

Niemiecka Lufthansa przyznała się do uziemienia z powodu epidemii koronawirusa 150 maszyn z 275, jakie ma w swojej flocie. To jeszcze nie koniec, bo przewoźnik zapowiedział kolejne cięcia siatki po zapowiedzianym zakazie lotów europejskich przewoźników do USA.

Źródło: www.rp.pl

5 pierwszych linii oficjalnie przenosi się na najbardziej pechowe lotnisko w Europie!

05.03.2020 7:36

Od 8 listopada Lufthansa, Austrian, Brussels Airlines i Swiss zaczną latać z lotniska Berlin Brandenburg, czyli nowego (i mocno spóźnionego)

Źródło: zetolot.pl

Z powodu koronawirusa odwołano słynne targi turystyczne w Berlinie

29.02.2020 16:42

Koronawirus i jego szybkie rozprzestrzenienie się to powody odwołania targów turystycznych ITB Berlin 2020. Wczoraj na organizatorów imprezy - czyli Messe Berlin - nałożono znacznie surowsze ograniczenia, których nie byli w stanie spełnić - między innymi, postawiono wymóg, że każdy uczestnik musiałby udowodnić, że nie miał kontaktu z osobą z obszaru ryzyka.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami