Wiocha
Wiadomości z tagiem Branża turystyczna  RSS
Nasi sąsiedzi się otwierają. Polska branża turystyczna protestuje

03.12.2020 12:58

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" burmistrz Karpacza powiedział, że będziemy frajerem Europy. Czesi otwierają niedługo gastronomię i prawdopodobnie stoki, a polska branża turystyczna poniesie straty - czytamy na wyborcza.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Wiceminister zapowiada program "Polskie Uzdrowiska". 1 mld zł na wsparcie gmin uzdrowiskowych po pandemii

01.12.2020 20:41

Pracujemy nad wsparciem rozwoju gmin uzdrowiskowych po pandemii kwotą 1 mld zł - mówił we wtorek w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że turystyka zdrowotna i senioralna to najszybciej rozwijające się segmenty branży turystycznej.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

O wsparciu decyduje PKD. Czy wielki segment branży turystycznej pozostanie bez pomocy?

25.11.2020 7:48

Wprowadzenie niemal całkowitego zakazu dotyczącego działalności hoteli oraz pozostałych obiektów zakwaterowania w Polsce w listopadzie i grudniu, jak również zapowiedź dotycząca zlikwidowania tradycyjnych ferii zimowych, uderzy w cały sektor związany z wyjazdami wypoczynkowymi. Tymczasem z informacji, które docierają do przedstawicieli branży wynika, że część obiektów, choć objęta zakazem działalności, może pozostać bez pomocy. Jak zauważa firma Sun & Snow, pominięte mogą zostać praktycznie wszystkie obiekty, które nie są hotelami, co wynika z… Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

Źródło: www.propertynews.pl

Branża turystyczna: Nie ma odpowiedzi rządu na nokaut turystyki

23.11.2020 20:42

Bez konkretnych ustaleń zakończyła się rozmowa wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina z reprezentantami organizacji skupiających przedsiębiorców z branży hotelowej.

Źródło: www.rp.pl

Co z sezonem narciarskim w Polsce?

23.11.2020 13:46

Czy rząd odwołam nam sezon narciarski w tym roku? Po przedstawieniu przez premiera Morawieckiego planu przeciwdziałania pandemii, w którym to zaapelował o nie planowanie wyjazdów do Austrii, Szwajcarii i Włoch, ale także w Polsce w trakcie świąt oraz zmianie terminu i kumulacji ferii zimowych - w branży narciarskiej zawrzało. Oliwy do ogni dolał premier Jarosław Gowin, który stwierdził, że skoro branża turystyczna oraz hotele są zamknięte, naturalnym jest, że wyciągi narciarskie także będą zamknięte.

Źródło: www.skionline.pl

Apel branży turystycznej do premiera. "Sytuacja jest dramatyczna"

22.11.2020 16:41

Z powodu braku sezonu wiosennego, ograniczonych wyjazdów letnich i jesiennych, branża turystyczna jest w dramatycznej sytuacji - wskazują przedstawiciele sektora w liście do premiera. Proszą Mateusza Morawieckiego o pilne przedstawienie rozwiązań osłonowych.

Źródło: podroze.onet.pl

Skrócenie ferii, to pogłębienie zapaści branży turystycznej

22.11.2020 10:24

Zamknięcie obiektów noclegowych do świąt i ograniczenie ruchu turystycznego do połowy stycznia oznacza pogłębienie problemów organizatorów wypoczynku i innych przedsiębiorców turystycznych piszą do premiera organizacje branży turystycznej.

Źródło: www.rp.pl

Gowin: To oczywiste, że wyciągi narciarskie będą zamknięte

21.11.2020 22:47

Skoro branża turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to wydaje się oczywiste, że będzie to dotyczyć również wyciągów narciarskich mówi wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w Polsat News.

Źródło: www.rp.pl

Brytyjska branża turystyczna do rządu: Pomóżcie turystyce

18.11.2020 5:18

91 procent wyjazdów zaplanowanych na lipiec i sierpień zostało odwołanych lub przełożonych na późniejszy termin wynika z analizy brytyjskiej organizacji branży turystycznej ABTA. Organizacja apeluje do rządu o pomoc.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami