Hopaj
Wiadomości z tagiem Dania  RSS
Polacy szykują się na wyjazdowe święta. Wzrost rezerwacji w Sun&Snow

21.10.2020 14:38

Jak wynika z danych systemu rezerwacyjnego firmy Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w przeszło 30 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce, zainteresowanie dotyczące wyjazdów sylwestrowych i na święta Bożego Narodzenia do tego typu obiektów cechuje się obecnie znacznie większą dynamiką niż w roku ubiegłym. Nieoczekiwanie, zaostrzenie środków bezpieczeństwa w Polsce w związku z pandemią wpłynęło pozytywnie na liczbę rezerwacji, turyści bowiem poszukują kameralnych, bezpiecznych lokalizacji, z dala od zatłoczonych miast.

Źródło: www.propertynews.pl

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

15.10.2020 20:41

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji - podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Tagi: LOT, Dania
Źródło: podroze.onet.pl

Hotele o współpracy z bankami

15.10.2020 10:15

60 proc. ankietowanych hoteli (niezależnie, czy prowadziły rozmowy z bankami czy nie) negatywnie oceniło wolę rozwiązania problemu braku płynności ze strony banków – wynika z najnowszego badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). To jak wydaje się bardzo wysoki wskaźnik. Okazuje się jednak, że również w przypadkach pozytywnych rezultatów rozmów nt. restrukturyzacji kredytów, duża część hoteli (43 proc.) negatywnie oceniła banki.

Tagi: Hotele, Dania
Źródło: www.propertynews.pl

Ateny z Londynu za £16 w dwie strony. 4 dni z weekendem za £79 (loty i 4* hotel)

15.10.2020 9:50


Tanie loty do stolicy Grecji. Bilety z Londynu Stansted do Aten dostępne są w wielu terminach za £16 w dwie strony. Propozycję na weekendową wycieczkę od piątku do poniedziałku zarezerwujecie za £79 za osobę (loty i 4* hotel ze śniadaniami). Na chwilę obecną po powrocie z Grecji do Anglii nie obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. LONDYN […]

Źródło: www.podroznik.co.uk

Większość hoteli w październiku z obłożeniem nieprzekraczającym 40 proc.

15.10.2020 8:41

W 87 proc. hoteli rezerwacje na październik nie przekraczają 40 proc. - wynika z najnowszego badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Dodano, że zdecydowana większość hoteli zrestrukturyzowała zatrudnienie w początku epidemii.

Źródło: podroze.onet.pl

Skażona woda ze świętego źródełka. Są w niej bakterie coli

13.10.2020 20:41

Woda przy kapliczce św. Huberta w Uhryniu skażona. Jak wykazały badania, znajduje się w niej aż 2420 bakterii kałowych oraz 201 paciorkowców kałowych. Skala problemu jest ogromna, ponieważ codziennie wiele osób zabiera stamtąd wodę w butelkach, a nawet w kontenerach - pisze "Gazeta Krakowska".

Tagi: Uber, Dania
Źródło: podroze.onet.pl

Na południu kraju przybywa wody w rzekach. Dane IMGW

13.10.2020 6:34


Na południu kraju nadal przybywa wody w rzekach - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przekroczone są stany ostrzegawcze, a w woj. śląskim na rzece Pszczynce - stan alarmowy.

Tagi: Dania, IMGW
Źródło: pogoda.interia.pl

Kopenhaga - jakie atrakcje ma do zaoferowania stolica Danii?

13.10.2020 0:42

Kopenhaga jest stolicą i jednocześnie największym ośrodkiem Danii. Miasto zamieszkuje ponad pół miliona osób. Czym zaskoczy nas Kopenhaga? Zwiedzanie warto zacząć od parku rozrywki zlokalizowanego w samym centrum miasta. Ogrody Tivoli to drugi najstarszy obiekt tego typu na świecie. Po raz pierwszy został otworzony w połowie XIX wieku.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami