Hopaj
Wiadomości z tagiem Hiszpania  RSS
Włochy i Hiszpania: gwałtowne protesty przeciwko zaostrzeniu koronarestrykcji

27.10.2020 12:41

W Mediolanie i Turynie na północy Włoch doszło w poniedziałek do gwałtownych protestów przeciwko zaostrzeniu restrykcji w ramach walki z pandemią koronawirusa. Głównym powodem manifestacji są ograniczenia w pracy lokali gastronomicznych. Zamieszki wybuchły także w Barcelonie.

Źródło: podroze.onet.pl

Tu rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego! Będzie on obowiązywał aż do kwietnia 2021

26.10.2020 7:21

Rząd Hiszpanii ogłosił w niedzielę stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju w związku z nasileniem się epidemii Covid-19. Premier Pedro

Tagi: Hiszpania
Źródło: zetolot.pl

Hiszpania rozważa powrót do lockdownu

24.10.2020 20:42

Wraz z nasilaniem się epidemii koronawirusa władze hiszpańskich wspólnot autonomicznych Walencji, Asturii oraz Madrytu ogłosiły w sobotę nowe restrykcje. Rząd centralny rozważa przywrócenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, który wiosną doprowadził do lockdownu.

Źródło: podroze.onet.pl

Słowacja: zakaz wychodzenia z domów przy granicy z Polską. Ograniczenia w Hiszpanii, Irlandii i na Cyprze

23.10.2020 0:41

Rząd Słowacji zdecydował w czwartek, że w kraju zostanie wprowadzony częściowy zakaz wychodzenia z domów powiązany z ogólnokrajowymi testami na SARS-CoV-2, które będą wykonywane przez kolejne trzy weekendy.

Źródło: podroze.onet.pl

Które trasy kasuje Ryanair w Polsce? To baaaardzo długa lista!

16.10.2020 7:47

Większość planowanych tras do Norwegii i Ukrainy najwcześniej na wiosnę, bardzo duże cięcia połączeń do Włoch, Hiszpanii i częściowo do

Źródło: zetolot.pl

Madryt - co zobaczyć w stolicy Hiszpanii?

16.10.2020 0:42

Leżący w centrum Hiszpanii Madryt, choć może nie tak efektowny jak Barcelona, jest jednym z najciekawszych miast Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka chaotyczny, okazuje się stylowy i pociągający przy bliższym poznaniu. Eleganckie pałace, z rozmachem zaprojektowane arterie i place sąsiadują z wąskimi uliczkami i zaułkami, pełnymi sklepów i gwarnych knajpek. Co warto zobaczyć w Madrycie? Jakie atrakcje czekają na nas w stolicy Hiszpanii?

Źródło: podroze.onet.pl

Sewilla - co zobaczyć w stolicy flamenco?

15.10.2020 0:42

Hiszpanie mawiają: "quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla" co oznacza mniej więcej, że kto nie widział Sewilli, nie widział cudu. Jest jednym z najbardziej fascynujących miast Hiszpanii - była ulubioną siedzibą królewskiego dworu, a od odkrycia Ameryki kontrolowała - aż do początku XVIII w. - cały hiszpański handel z Nowym Światem. Była też główną siedzibą Świętej Inkwizycji. Obecnie jest niekwestionowaną stolicą flamenco i korridy. Przyjrzyjmy się Sewilli i jej atrakcjom z bliska.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami