Wiocha
Wiadomości z tagiem Kościoły  RSS
Barokowe kościoły broumovskie czynne dla turystów

02.08.2020 7:26

Osiem unikatowych kościołów w okolicach Broumova we wschodnich Czechach w czasie wakacji otworzyło swe podwoje dla turystów. Barokowe kościoły wzniesione zostały według planów architekta Kryštofa Dizenhofera i jego syna Kiliána Ignáca w latach 1709 – 1743. Budowle można zwiedzać we wtorki i w soboty. Dobrowolne opłaty za wstępy przeznaczone są głównie na prace remontowe. W […]

Źródło: magazynswiat.pl

Najpiękniejsze miejsca w Rumunii

16.07.2020 20:41

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, wciąż jeszcze nie dość odkryta. Różnorodność atrakcji turystycznych przyprawia tu o zawrót głowy:zamki Włada Palownika, kolorowe bukowińskie klasztory, warowne kościoły saskie, orientalne zabytki Dobrudży, polskie wsie na Bukowinie i czeskie w Banacie, secesyjne pałace Oradei i ocalałe od zagłady zabytki Bukaresztu... Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury - dzikie i piękne góry, krasowe wąwozy, wulkany błotne i Delta Dunaju, w której można zobaczyć... pelikany.

Źródło: podroze.onet.pl

Łatwiejszy wstęp na Jasną Górę od niedzieli

15.05.2020 0:41

Sanktuarium maryjne na Jasnej Górze od niedzieli będzie bardziej dostępne dla pielgrzymów. Przez blisko cztery ostatnie tygodnie wstęp był ograniczony tak, by zachować zasadę jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni kościoła czy kaplicy. Teraz będzie to 10 m kw. na osobę.

Źródło: podroze.onet.pl

Kuszący różnorodnością Amsterdam

09.05.2020 0:41

Malownicze kanały, stare kościoły, muzea kuszące arcydziełami mistrzów pędzla, ale też słynna na cały świat dzielnica czerwonych latarni – oto Amsterdam, który przyciąga różnorodnością i znajduje się na wyciągnięcie ręki. Amsterdam to jednak przede wszystkim konstytucyjna stolica Holandii, licząca niespełna milion mieszkańców, natomiast każdego roku odwiedzają ją nieprzebrane tłumy turystów. Znana jest również jako europejska stolica rowerzystów. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w malowniczym Amsterdamie.

Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykła Bazylika Las Lajas w Kolumbii

30.04.2020 15:42


To jeden z najbardziej niezwykłych kościołów na całym świecie i popularne miejsce pielgrzymek w Ameryce Południowej.

Źródło: www.styl.pl

Jasna Góra ponownie dostępna dla pielgrzymów

20.04.2020 20:43

Sanktuarium maryjne na Jasnej Górze, do którego przez blisko cztery tygodnie wstęp był ściśle ograniczony, od poniedziałku 20 kwietnia jest ponownie dostępne dla pielgrzymów, z zachowaniem zasady jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni kościoła czy kaplicy.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami