Hopaj
Wiadomości z tagiem Kościoły  RSS
Pielgrzymka do Lourdes – odwiedź miejsce, w którym doszło do 69 uzdrowień

13.03.2020 8:19

Lourdes to jeden z najczęstszych celów pielgrzymek chrześcijan pragnących przeżyć duchowe oczyszczenie w ośrodku kultu maryjnego. Pielgrzymka do Lourdes jest wyprawą, na którą rocznie udaje się kilka milionów wiernych z całego świata, by na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie 11 lutego 1858 roku Bernadecie Soubirous, świętej Kościoła katolickiego, objawiła się Matka Boska, wskazując 14-latce źródło […]

Źródło: www.bezmapy.pl

Rozpoznasz polskie miasta po rynku?

21.02.2020 12:41

Polskie miasta mogą pochwalić się pięknymi, malowniczymi rynkami, gdzie turyści podziwiają odnowione budynki, zabytkowe kościoły i ratusze. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy rozpoznasz 15 polskich miast po zdjęciach ich rynków.

Źródło: podroze.onet.pl

Opuszczony kościół w Grzymałkowie. Stoi pusty od ponad 50 lat

29.01.2020 12:41

O ile opuszczone kościoły ewangelickie nie są w naszym kraju zjawiskiem nadzwyczajnym tak, jeżeli chodzi o zapomniane świątynie katolickie, to stanowią one rzadkość. Nie oznacza to jednak, że podróżując po Polsce, nie można na takie trafić. Doskonałym tego przykładem jest dawny kościół pw. Św. Michała Archanioła w Grzymałkowie, niewielkiej wsi usytuowanej w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim.

Źródło: podroze.onet.pl

Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?

05.01.2020 18:41

Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar? Królowie ze wschodu stanowią tajemnicę, która rozpala umysły wielu naukowców i egzegetów Pisma Świętego. Zagadką są ich imiona, pochodzenie, a nawet liczba, która w niektórych kościołach wschodu sięga... 12. Z mędrcami wiążą się też liczne legendy, jak choćby ta o czwartym, "zaginionym" królu, oraz obrzędy ludowe, które zaskakują swoim bogactwem. Tajemnicza gwiazda, symboliczne dary i... prezenty dla dzieci. Poznaj najciekawsze fakty oraz mity dotyczące tego kim byli Kacper, Melchior i Baltazar.

Źródło: podroze.onet.pl

Święty Dominik i sekta katarów, czyli początki inkwizycji

03.01.2020 16:42

Pierwszymi inkwizytorami byli ojcowie dominikanie. Zakon, który dzisiaj kojarzy się z postępowym skrzydłem Kościoła. Kto był ich pierwszym przeciwnikiem i kiedy zaczęła się inkwizycja.

Źródło: podroze.onet.pl

Siedem wyjątkowych polskich pasterek

23.12.2019 20:42

Pasterka to jedna z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uroczyste msze odprawiane są w niemal wszystkich kościołach, ale niektóre są naprawdę wyjątkowe. Gdzie warto się wybrać? Możliwości jest wiele, bo pasterki organizowane są zarówno głęboko pod ziemią, jak i wysoko w górach.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami