Wiocha
Wiadomości z tagiem Kościoły  RSS
Łatwiejszy wstęp na Jasną Górę od niedzieli

15.05.2020 0:41

Sanktuarium maryjne na Jasnej Górze od niedzieli będzie bardziej dostępne dla pielgrzymów. Przez blisko cztery ostatnie tygodnie wstęp był ograniczony tak, by zachować zasadę jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni kościoła czy kaplicy. Teraz będzie to 10 m kw. na osobę.

Źródło: podroze.onet.pl

Kuszący różnorodnością Amsterdam

09.05.2020 0:41

Malownicze kanały, stare kościoły, muzea kuszące arcydziełami mistrzów pędzla, ale też słynna na cały świat dzielnica czerwonych latarni – oto Amsterdam, który przyciąga różnorodnością i znajduje się na wyciągnięcie ręki. Amsterdam to jednak przede wszystkim konstytucyjna stolica Holandii, licząca niespełna milion mieszkańców, natomiast każdego roku odwiedzają ją nieprzebrane tłumy turystów. Znana jest również jako europejska stolica rowerzystów. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w malowniczym Amsterdamie.

Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykła Bazylika Las Lajas w Kolumbii

30.04.2020 15:42


To jeden z najbardziej niezwykłych kościołów na całym świecie i popularne miejsce pielgrzymek w Ameryce Południowej.

Źródło: www.styl.pl

Jasna Góra ponownie dostępna dla pielgrzymów

20.04.2020 12:41

Sanktuarium maryjne na Jasnej Górze, do którego przez blisko cztery tygodnie wstęp był ściśle ograniczony, od poniedziałku 20 kwietnia jest ponownie dostępne dla pielgrzymów, z zachowaniem zasady jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni kościoła czy kaplicy.

Źródło: podroze.onet.pl

Óbidos – perełka za średniowiecznymi murami

20.04.2020 12:33


Óbidos (czytamy „obidusz” z mocnym akcentem na pierwsze „o”) to maleńkie, zwarte miasteczko, które zachwyca od pierwszego kroku po przekroczeniu murów. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek – czego więcej potrzeba?

Źródło: odyseusze.pl

Tajlandia zamyka prowincję Phuket, Filipiny zmienią szkoły i kościoły w centra kwarantanny

31.03.2020 0:41

Tajlandzka prowincja Phuket od poniedziałku nie wpuszcza przyjezdnych i zapowiada zakaz lotów, by ograniczyć zakażenia Covid-19. Władze Filipin planują otwarcie centrów kwarantanny w obiektach sportowych, szkołach i kościołach.

Źródło: podroze.onet.pl

Pielgrzymka do Lourdes – odwiedź miejsce, w którym doszło do 69 uzdrowień

13.03.2020 8:19

Lourdes to jeden z najczęstszych celów pielgrzymek chrześcijan pragnących przeżyć duchowe oczyszczenie w ośrodku kultu maryjnego. Pielgrzymka do Lourdes jest wyprawą, na którą rocznie udaje się kilka milionów wiernych z całego świata, by na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie 11 lutego 1858 roku Bernadecie Soubirous, świętej Kościoła katolickiego, objawiła się Matka Boska, wskazując 14-latce źródło […]

Źródło: www.bezmapy.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami