Prointegra
Wiadomości z tagiem Kościoły  RSS
Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?

05.01.2020 18:41

Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar? Królowie ze wschodu stanowią tajemnicę, która rozpala umysły wielu naukowców i egzegetów Pisma Świętego. Zagadką są ich imiona, pochodzenie, a nawet liczba, która w niektórych kościołach wschodu sięga... 12. Z mędrcami wiążą się też liczne legendy, jak choćby ta o czwartym, "zaginionym" królu, oraz obrzędy ludowe, które zaskakują swoim bogactwem. Tajemnicza gwiazda, symboliczne dary i... prezenty dla dzieci. Poznaj najciekawsze fakty oraz mity dotyczące tego kim byli Kacper, Melchior i Baltazar.

Źródło: podroze.onet.pl

Święty Dominik i sekta katarów, czyli początki inkwizycji

03.01.2020 16:42

Pierwszymi inkwizytorami byli ojcowie dominikanie. Zakon, który dzisiaj kojarzy się z postępowym skrzydłem Kościoła. Kto był ich pierwszym przeciwnikiem i kiedy zaczęła się inkwizycja.

Źródło: podroze.onet.pl

Siedem wyjątkowych polskich pasterek

23.12.2019 14:41

Pasterka to jedna z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uroczyste msze odprawiane są w niemal wszystkich kościołach, ale niektóre są naprawdę wyjątkowe. Gdzie warto się wybrać? Możliwości jest wiele, bo pasterki organizowane są zarówno głęboko pod ziemią, jak i wysoko w górach.

Źródło: podroze.onet.pl

Relikwie Żłóbka z Watykanu wrócą do Betlejem w Palestynie

23.11.2019 8:41

Relikwie Żłóbka, które znajdują się w Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie, wrócą przed Bożym Narodzeniem do Betlejem i tafią do Kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej - poinformowały w piątek władze Autonomii Palestyńskiej.

Źródło: podroze.onet.pl

Braga - najświętsze miejsce Portugalii

13.11.2019 8:43

Michał Cessanis odkrywał nieznane oblicza Portugalii i wyruszył w podróż do Bragi, czyli najświętszego miejsca Portugalii. Braga to jedno z najstarszych portugalskich miast, a jego historia zaczęła się ponad 2000 lat temu. Co warto tam zobaczyć? Wszyscy mieszkańcy na to pytanie odpowiedzą jednoznacznie – kościoły! Przewodnik Joao Gomes pokazał najpiękniejsze zakamarki miasta.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami