Prointegra
Wiadomości z tagiem Kraków  RSS
Miejskie hotele w pułapce pełzającego lockdownu

20.10.2020 15:33

Klienci rezygnują z wyjazdów i odwołują rezerwacje. Nie da się nic zaplanować, a przed nami kolejne ważne dla hoteli okresy: Sylwester i Boże Narodzenie. W miastach, które trafiły do czerwonej strefy jak Kraków skutek jest taki, że nie ma w ogóle żadnych rezerwacji. Wszystko zamarło. Największym wyzwaniem dla hotelarzy będzie utrzymanie relacji z gośćmi, których fizycznie nie mamy obecnie w hotelach. Zagraniczni eksperci, z którymi rozmawiam mówią, że jest to jedno z największych wyzwań branży hotelarskiej od lat  – przyznaje Joanna Ostrowska, współwłaścicielka rodzinnej sieci Osti-Hotele.

Źródło: www.propertynews.pl

"Czerwony" Kraków: na ulicach mały ruch, Rynek Główny opustoszały

17.10.2020 16:41

Na ulicach Krakowa - w pierwszym dniu funkcjonowania miasta w tzw. czerwonej strefie - ruch pieszy był mały. Rynek Główny jak rzadko był opustoszały, a w kawiarnianych ogródkach pojedyncze osoby pośpiesznie piły kawę. Pusto było wokół Błoń, gdzie krakowianie przyjeżdżają, żeby np. pobiegać.

Tagi: Kraków
Źródło: podroze.onet.pl

200 lat temu rozpoczęło się sypanie kopca Kościuszki w Krakowie

16.10.2020 12:41

16 października 200 lat temu na wzgórzu bł. Bronisławy w Krakowie rozpoczęła się budowa symbolicznej mogiły w hołdzie Tadeuszowi Kościuszce, nazwana kopcem Kościuszki. Prace zakończyły się po trzech latach. Dziś kopiec jest jednym z symboli miasta, chętnie odwiedzanym przez turystów.

Źródło: podroze.onet.pl

Dobry Hotel z certyfikatem

13.10.2020 10:43

HRS „Clean and Safe” to dokument poświadczający wysoki standard higieny i bezpieczeństwa dla osób wybierających się w podróż służbową, a dla których czynnik czystości i higieny jest kluczowy przy wyborze hotelu biznesowego. To niezmiernie ważne, szczególnie dzisiaj, w czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa, a kwestie bezpieczeństwa stanowią priorytet dla obiektów świadczących usługi hotelowe i gastronomiczne. Od początku października certyfikatem „Clean & Safe” legitymuje się 11 hoteli polskiej sieci Dobry Hotel zlokalizowanych w Trójmieście, Jastarni, Mikołajkach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Zakopanem.

Źródło: www.propertynews.pl

Turystyka przyjazdowa dzieci gorszego Boga?

11.10.2020 14:54

Rząd i parlament odmówił wsparcia firmom turystycznym obsługującym zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. To fałszywa oszczędność, bo do stracenia jest dużo więcej pisze przedsiębiorca turystyczny z Krakowa Piotr Laskowski.

Źródło: www.rp.pl

Strefa żółta w turystycznych miastach. Na ulicach tłumy, nie zawsze w maseczkach

10.10.2020 20:41

Ponieważ epidemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza, rząd postanowił od soboty 10 października wprowadzić żółtą strefa, zgodnie z którą, w życie weszły nowe zasady reżimu sanitarnego. M.in. zasłanianie ust i nosa jest konieczne w przestrzeni publicznej - także na wolnym powietrzu. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w pierwszym dniu obostrzeń w jednych z najbardziej turystycznych miast Polski - Krakowie i Wrocławiu.

Źródło: podroze.onet.pl

Nowa-stara hitowa trasa Ryanaira z Polski! Polecimy do Włoch

10.10.2020 9:21

W systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawiła się nowa trasa: połączenie z Krakowa do Wenecji, na główne lotnisko Marco Polo. Bilety są

Źródło: zetolot.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami