Wiocha
Wiadomości z tagiem Lombardia  RSS
Lekarka z Bergamo: szpitale tymczasowe powstały za późno

20.10.2020 16:41

Trwają prace przekształcania części Stadionu Narodowego w Warszawie w szpital tymczasowy. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy grozi nam scenariusz "drugiej Lombardii". W rozmowie z Onet Podróże dr Ilaria Cipollone, która pracowała w szpitalu w San Giovanni Bianco (oddział szpitala w Bergamo), przypomniała, jak funkcjonowała fiera w Bergamo.

Źródło: podroze.onet.pl

Władze tego pięknego regionu proszą o wprowadzenie godziny policyjnej

20.10.2020 7:31

Władze Lombardii zwróciły się do rządu Włoch o wprowadzenie w regionie godziny w policyjnej od 23 do 5 rano począwszy

Źródło: zetolot.pl

Apokalipsa Bergamo oczami mieszkańców. "Widzieliśmy za dużo śmierci w jednym momencie"

16.10.2020 20:41

Setki trumien transportowanych wojskowymi ciężarówkami, pogrzeby co 30 minut, pacjenci umierający w karetkach pod szpitalami, brak rąk do pracy, odchodzenie w samotności. - Widzieliśmy za dużo śmierci w jednym momencie - mówi Roberto Cosentini, szef pogotowia ratunkowego w Bergamo. Lombardia, gdzie położone jest miasto, to region najbardziej dotknięty epidemią koronawirusa. Polska kilka dni temu pobiła włoski rekord zakażeń.

Źródło: podroze.onet.pl

MSZ Austrii znosi ostrzeżenie przed podróżowaniem do Lombardii

16.07.2020 0:44

Austria zniesie w czwartek ostrzeżenie przed podróżowaniem do włoskiego regionu Lombardia; tym samym możliwe będzie przywrócenie połączenia lotniczego między Mediolanem a Wiedniem - ogłosił w środę minister spraw zagranicznych Alexander Schallenberg.

Źródło: podroze.onet.pl

We Włoszech kolejna faza odmrażania kraju: otwarcie siłowni i basenów

25.05.2020 12:43

Włochy wchodzą w poniedziałek w kolejną fazę znoszenia restrykcji, wprowadzonych w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Otwarte zostaną siłownie, ośrodki sportowe i baseny. Wstrzymuje się z tym do czerwca Lombardia, gdzie sytuacja, choć poprawia się, jest nadal poważna.

Źródło: podroze.onet.pl

Mediolan w "pomarańczowej strefie". Jak wygląda życie na północy Włoch?

09.03.2020 16:42

Z godziny na godzinę przybywa ofiar koronawirusa we Włoszech. Tylko od soboty liczba zarażonych wzrosła o ponad tysiąc. W nocy z soboty na niedzielę premier Włoch zapowiedział nowy dekret wprowadzający dalsze, zaostrzone kroki w celu zatrzymania szerzenia się wirusa. W regionie Lombardia i w 14 miastach na północy od niedzieli obowiązuje ograniczenie możliwości poruszania się. Co to oznacza w praktyce i jak zareagowali na tę informację Włosi, opowiada w rozmowie z Onet Podróże Dominika Maruszewska, autorka bloga "Och!Milano".

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami