f4up
Wiadomości z tagiem Porto  RSS
Hongkong - dlaczego warto tam jechać?

23.10.2020 16:42


Na początku mojej relacji chciałabym odszczekać stale powtarzane przeze mnie słowa, że nie lubię wielkich miast. Owszem, uważam, że wszystko warto zobaczyć, wszędzie jest coś ciekawego, ale pewne miejsca na mnie osobiście wywierają wielkie wrażenia, a za innymi jakoś nie tęsknię.
A tu nagle ten Pachnący Port – bo to właśnie w języku chińskim oznacza Hongkong zauroczył mnie do tego stopnia, że zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia!!!!!
To miasto niesamowitych kontrastów.

Źródło: www.trip4cheap.pl

10 niezwykłych ruin Dolnego Śląska

23.10.2020 16:41

Wałbrzyski Książ, Czocha pod Leśną czy plejada rezydencji wokół Jeleniej Góry to turystyczne szlagiery, których nie wypada pominąć. Wszak zamki, pałace i dwory w "co drugiej wsi" to jeden z najważniejszych regionalnych "towarów eksportowych". Jednak z przewodnikiem można zwiedzać najwyżej dwadzieścia. Wstydliwych, powojennych ruin jest... dziesięć razy więcej!

Źródło: podroze.onet.pl

Dublin - atrakcje turystyczne stolicy Irlandii. Co warto odwiedzić?

20.10.2020 20:41

Założony przez Wikingów Dublin to miasto, które obecnie stanowi społeczną i kulturową mieszankę. W pełnych życia dzielnicach można znaleźć setki barów i pubów, w których wszyscy piją Guinnessa i zajadają się fish’n’chips. Jednak to nie wszystko, stolica Irlandii z małego portowego miasteczka zmieniła się w miasto biznesu. Europejskie siedziby mają tu m.in. Google, Facebook czy LinkedIn. My jednak skupimy się na atrakcjach Dublina, co warto zobaczyć w stolicy Irlandii?

Źródło: podroze.onet.pl

Genua - "republika morska" Włoch. Co warto zobaczyć?

20.10.2020 16:41

Genua, położona w pobliżu centrum Ligurii, jest największym miastem regionu i głównym portem morskim Włoch. Spośród czterech "republik morskich" we Włoszech - Wenecja, Amalfi, Piza i Genua - tylko ta ostatnia zachowała aurę portowego miasta. Stare miasto to istny gąszcz poplątanych uliczek i zaułków, zwanych carrugi. Przypominają miniaturowe kaniony, których ściany tworzą kamienice czynszowe z nieodłącznym praniem wiszącym na sznurach przewieszonych przez ulicę. Niedaleko od tych ciemnych, czasem zapuszczonych zaułków można znaleźć inną, pełną dumy i godności Genuę: późnorenesansowe i barokowe kościoły i pałace - symbol dumy i prestiżu największych rodów. Przyjrzyjmy się bliżej atrakcjom Genui.

Źródło: podroze.onet.pl

Szklarska Poręba - atrakcje turystyczne dla całej rodziny. Co warto zobaczyć?

19.10.2020 16:41

Jakie atrakcje oferuje dzieciom Szklarska Poręba? Jeśli się nad tym zastanawialiście, to już nie musicie. Mamy dla was listę siedmiu atrakcji dla dzieci w Szklarskiej Porębie – wśród nich parki rozrywki, osada poszukiwaczy skarbów i przyrodnicze perły tej pięknie położonej miejscowości.

Źródło: podroze.onet.pl

Z krakowskiego lotniska odebrano Polaków, którzy narozrabiali za granicą i zostali deportowani

19.10.2020 7:42

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej z krakowskiego lotniska, podjęli czynności służbowe wobec 7 osób deportowanych do Polski z innych

Źródło: zetolot.pl

Apokalipsa Bergamo oczami mieszkańców. "Widzieliśmy za dużo śmierci w jednym momencie"

17.10.2020 0:43

Setki trumien transportowanych wojskowymi ciężarówkami, pogrzeby co 30 minut, pacjenci umierający w karetkach pod szpitalami, brak rąk do pracy, odchodzenie w samotności. - Widzieliśmy za dużo śmierci w jednym momencie - mówi Roberto Cosentini, szef pogotowia ratunkowego w Bergamo. Lombardia, gdzie położone jest miasto, to region najbardziej dotknięty epidemią koronawirusa. Polska kilka dni temu pobiła włoski rekord zakażeń.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up