Hopaj
Wiadomości z tagiem Poznań  RSS
Wataha Wilków w okolicach Poznania. Mieszkańcy są przerażeni

04.12.2020 20:41

We wsi Garby pod Poznaniem rozrasta się wataha wilków, która wzbudza coraz większy niepokój wśród mieszkańców. Zwierzętom coraz mniej przeszkadza obecność ludzi, dlatego zbliżają się do gospodarstw domowych. Do tej pory wilki zagryzły już dwa psy, miały też ginąć koty.

Źródło: podroze.onet.pl

Georadar zdradził tajemnice Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

04.12.2020 16:43

Niemal kompletny plan zabudowy XVI-wiecznego reprezentacyjnego budynku poznali naukowcy dzięki badaniom georadarowym w obrębie opactwa tynieckiego. Na podstawie uzyskanych danych powstanie trójwymiarowa rekonstrukcja założenia.

Źródło: podroze.onet.pl

Objazd Włochy szlakiem wina 9 dni

02.12.2020 15:12

Organizator: Biuro Turystyczne ALLORA. Wycieczka: Włochy szlakiem wina w terminie do uzgodnienia. PROGRAM: Innsbruck Modena Volterra San Gimignano Chianti - Pienza Montalcino Montepulciano Civita di Bagnoregio Orvieto Ferrara - Wenecja Murano - Burano Cena: 1700 PLN + 110 EUR (bilety, wjazdówki, słuchawki, przewodników itp.) Szczegóły na naszej stronie. https://allora-bt.pl/produkt/wlochy-na-szlaku-wina/ Dzień 1 Miejsce wyjazdu Poznań godz. 22:00. Dzień 2 Przejazd. Wizyta w Innsbrucku. Spacer po zabytkowej części miasta. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Modena - zwiedzanie miasta, acetaia u produkcenta octu balsamicznego, kantyna producenta wina LAMBRUSCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 4 Śniadanie. Volterra - znane z filmu Zmierzch i przetwarzania alabastru, San Gimignano - zwiedzanie z możliwością zakupu wina VERNACCIA, kantyna - producenta wina CHIANTI. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 5 Śniadanie. Pienza renesansowe miasto idealne. Montalcino - forteca, katedra, Palazzo dei Priori, kantyna - producent wina BRUNELLO di Montalcino lub alternatywnie zakupy w sklepie. Montepulciano zwiedzanie i kantyna - producenta wina NOBILE di Montepulciano. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 6 Śniadanie. Civita di Bagnoregio - umierające miasto. Orvieto - katedra z freskami Signorellego, ze studni św. Patryka, kantyna - białego wina ORVIETO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 7 Śniadanie, wykwaterowanie. Ferrara - najstarsza we Włoszech pijalni wina. Kantyna - producenta wina PROSECCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 8 Śniadanie. Wenecja - rejs barką turystyczną i zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. Murano u producenta wyrobów ze szkła. Burano spacer kolorowymi uliczkami. Dzień 9 Nocny przejazd przez Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Poznania około 14:00. Co wchodzi w skład podanej ceny a co nie wchodzi proszę zapoznać się na naszej stronie lub napisać zapytanie mailem.

Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Wycieczki szkolne z Poznania i Wielkopolski

02.12.2020 0:45

Organizator wycieczek szkolnych tj. Biuro Turystyczne Allora z siedzibą w Złotnikach zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz rodziców dzieci szkół podstawowych, gimnazjów do skorzystania z bogatej oferty wycieczek szkolnych na terenie kraju i Europy. Działamy legalnie wykorzystując swoje doświadczenie w tej branży. Zachęcam do: http://allora-bt.pl/kategoria-produktu/wyjazdy-szkolne/krajowe/

Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Dawno zapomniane podziemia Poznania

01.12.2020 16:41

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej podczas prac pielęgnacyjnych w Parku Wieniawskiego natknęli się na interesujące znalezisko. Okazało się, że jest to schron przeciwlotniczy, który służył niemieckiej ludności mieszkającej w Poznaniu podczas II wojny światowej.

Źródło: podroze.onet.pl

O krok od upadku. Apel wielkopolskich firm targowych

01.12.2020 14:02

Umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR dla firm, a także otrzymanie rekompensaty w wysokości połowy ubiegłorocznego przychodu dla firm na najbliższe 14 miesięcy – o wprowadzenie takich rozwiązań w kolejnej wersji Tarczy zwracają się w imieniu firm około targowych do wielkopolskich parlamentarzystów przedsiębiorcy z firm: Expo Construct i PPHU Tommag działających w Poznaniu i okolicach.

Tagi: Poznań, Rzym
Źródło: www.propertynews.pl

Fotowoltaika DEGON

01.12.2020 10:41

Inwestycja w fotowoltaikę jest dochodowa niemalże zawsze, ponieważ generuje ona spore oszczędności oraz zapewnia liczne korzyści. Mimo to skuteczność inwestycji zależna jest przede wszystkim od należytego rozplanowania mocy instalacji oraz dobrego rozdysponowania paneli fotowoltaicznych na dachu bądź też gruncie. Jeżeli chcecie Państwo posiadać pewność, że projekt Waszej instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonany dobrze z zachowaniem wszelkich wytycznych - skontaktujcie się z instalacje fotowoltaiczne Poznań! Jako profesjonaliści z dużym doświadczeniem, oferujemy montaż fotowoltaiki, która dostosowana jest do pojedynczych wymagań oraz warunków lokalnych. Naszym zamiarem jest zaspokojenie wymogów konsumentów oraz zapewnienie gospodarstwom domowym oraz jednostkom dostępu do odnawialnej oraz darmowej energii. Wykonywane przez nas instalacje charakteryzują się najwyższą jakością, solidnością oraz wydajnością. Zachęcamy do zaznajomienia się z pełną ofertą naszej profesjonalnej firmy. Gorąco zapraszamy!

Tagi: Poznań
Źródło: noclegi.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami