Prointegra
Wiadomości z tagiem Praga  RSS
Lekarka z Bergamo: szpitale tymczasowe powstały za późno

20.10.2020 16:41

Trwają prace przekształcania części Stadionu Narodowego w Warszawie w szpital tymczasowy. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy grozi nam scenariusz "drugiej Lombardii". W rozmowie z Onet Podróże dr Ilaria Cipollone, która pracowała w szpitalu w San Giovanni Bianco (oddział szpitala w Bergamo), przypomniała, jak funkcjonowała fiera w Bergamo.

Źródło: podroze.onet.pl

Tajlandia ma pomysł na „otwartą” kwarantannę

20.10.2020 7:06

Władze odpowiedzialne za ochronę zdrowia w Tajlandii proponują „otwartą” kwarantannę dla turystów zagranicznych. Co prawda izolacja nadal miałaby obowiązywać, ale w tym czasie goście mogliby wychodzić z hotelu.

Źródło: www.rp.pl

Jak w średniowieczu budowano mosty? Tak powstał Most Karola w Pradze

18.10.2020 20:41

Budowa mostu na rzece to skomplikowane przedsięwzięcie, jednak pomimo postępu technologicznego, podstawy pozostały niezmienione od czasów starożytnych. Czescy naukowcy postanowili zbadać i odtworzyć proces na przykładzie słynnej przeprawy w Pradze. Powstał fascynujący film przedstawiający krok po kroku budowę Mostu Karola.

Tagi: Praga, Promy
Źródło: podroze.onet.pl

200 lat temu rozpoczęło się sypanie kopca Kościuszki w Krakowie

16.10.2020 12:41

16 października 200 lat temu na wzgórzu bł. Bronisławy w Krakowie rozpoczęła się budowa symbolicznej mogiły w hołdzie Tadeuszowi Kościuszce, nazwana kopcem Kościuszki. Prace zakończyły się po trzech latach. Dziś kopiec jest jednym z symboli miasta, chętnie odwiedzanym przez turystów.

Źródło: podroze.onet.pl

Możliwe zwolnienie z ZUS i postojowe dla touroperatorów

15.10.2020 12:04

Organizatorzy turystyki zostaną dodatkowo zwolnieni ze składek ZUS i dostaną prawo do dodatkowego postojowego planuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Źródło: www.rp.pl

Park Narodowy Gór Stołowych- szukając Ducha Gór

15.10.2020 8:16


Góry Stołowe otaczają od zachodu Kotlinę Kłodzką. To jeden z bardziej niezwykłych obszarów w skali całego kraju. Charakteryzuje się on występowaniem ogromnych piaskowcowych stoliw, które górują nad względnie płaskim terenem. Potężne, sięgające prawie 1000 metrów nad poziomem morza góry złożone są z bloków skalnych i przypominają z daleka stoły. Od wieków ludzi usiłowali wytłumaczyć sobie…

Źródło: odyseusze.pl

Wycieczki do Pragi oferuje Geotour - tel 32 3460306

14.10.2020 23:48

Atrakcyjne wycieczki do Pragi - oferta dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Tagi: Praga
Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Konkurs na prezesa POT - dziś odwołanie, dziś poszukiwanie

14.10.2020 19:06

Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii ogłosił dzisiaj konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Trzy godziny wcześniej odwołał z tego stanowiska Roberta Andrzejczyka.

Tagi: Praga, Polska
Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami