Wiocha
Wiadomości z tagiem Promy  RSS
Choroba żeglarzy zabiła 2 mln ludzi. Gnili żywcem i odchodzili od zmysłów

02.12.2020 16:43

Był odpowiedzialny za większą liczbę zgonów niż sztormy, walki, uszkodzenia okrętu i wszystkie inne choroby razem wzięte. W latach 1500-1800 zabił nawet dwa miliony ludzi. Szkorbut był najgorszą plagą mórz. I to, mimo że dało się mu niezwykle prosto zapobiegać.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Alternatywa zyskuje u inwestorów. Takich wzrostów jeszcze nie było

27.11.2020 10:19

Udział inwestycji w operacyjne nieruchomości mieszkaniowe (tj. apartamenty na instytucjonalny wynajem, prywatne akademiki i domy seniora) w całkowitym wolumenie transakcji inwestycyjnych na całym świecie wzrósł w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku do 27 proc. - wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej Savills pt. „Global Living Report 2020”.

Tagi: Promy
Źródło: www.propertynews.pl

Słynny przyrodnik zdobył milion fanów na Instagramie i... usunął konto

26.11.2020 0:41

Sławny biolog z pewnością nie należy do osób, dla których świat mediów społecznościowych jest równie ważny, jak ten realny. Dał temu dowód, zamykając swój profil na Instagramie, mimo że cieszył się on niespotykaną popularnością. Jak się bowiem okazało, sir David Attenborough pobił rekord. Nikt nie zdobył w zaledwie cztery godziny i 44 minuty miliona obserwujących.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Falochron w Świnoujściu został zamknięty. Co z turystami?

25.11.2020 12:41

Najdłuższy, kamienny falochron w Europie został zamknięty. Ma to mieć związek z rozbudową gazoportu. Mieszkańcy jednak dowiedzieli się o tym po fakcie - wcześniej nie pojawiła się żadna informacja na ten temat. Po prostu postawiono bramę i zamknięto na kłódkę. Jakiś czas temu podobna sytuacja miała miejsce z fragmentem plaży pomiędzy falochronem wschodnim a centralnym.

Źródło: podroze.onet.pl

Stacje narciarskie: obostrzenia wyśrubowane bardziej niż dla galerii handlowych

24.11.2020 20:41

Obostrzenia dla stacji narciarskich ogłoszone we wtorek są bardziej wyśrubowane niż te dla galerii handlowych, ale cieszymy się, że w ogóle sezon zimowy będziemy mogli otworzyć – oceniła Sylwia Groszek, rzeczniczka Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych zrzeszających 90 proc. ośrodków narciarskich w kraju.

Tagi: Polska, Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Instruktorzy narciarstwa: 90 proc. rocznych dochodów to święta i ferie

24.11.2020 16:43

Zamknięcie ferii zimowych dla uczniów i świąt spowoduje utratę nawet 90 proc. rocznych zarobków instruktorów narciarskich - wskazało Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Dodało, że bez przywrócenie starego terminu ferii, branża narciarska nie przetrwa sezonu.

Źródło: podroze.onet.pl

Arabia Saudyjska zaszczepi nieodpłatnie przeciwko koronawirusowi wszystkich mieszkańców

24.11.2020 16:43

Saudyjskie ministerstwo zdrowia ogłosiło w poniedziałek, że szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Królestwa, a 70 proc. populacji, które nie było narażone na SARS-CoV-2, zostanie zaszczepionych przed końcem 2021 r.

Tagi: Promy
Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami