Prointegra
Wiadomości z tagiem Rysy  RSS
Turystka z Niemiec, która miała wypadek na Rysach, jest w stanie stabilnym

14.10.2020 20:41

Turystka z Niemiec, która w poniedziałek zdobywając Rysy z grupą towarzyszy spadła ze szczytu około 200 m, przebywa w szpitalu w Zakopanem w stanie stabilnym.

Źródło: podroze.onet.pl

Tatry: pięciu niemieckich turystów utknęło na Rysach

12.10.2020 20:41

Pięciu niemieckich turystów poprosiło w poniedziałek ratowników TOPR o pomoc. W fatalnych warunkach pogodowych postanowili oni zdobyć Rysy.

Tagi: Tatry, Rysy
Źródło: podroze.onet.pl

Od soboty na Rysy i Giewont tylko w maseczce? Trwają konsultacje

02.10.2020 12:41

Od soboty 3 października powiat tatrzański będzie w czerwonej strefie. Wśród obostrzeń dla takich stref znajduje się m.in. obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Szlaki są takim miejscem. Czy to oznacza to, że w trakcie wędrówki po Tatrzańskim Parku Narodowym, zgodnie z przepisami obowiązującymi w całym kraju, powinno się nosić maseczkę (lub w inny sposób zakrywać nos i usta)?

Źródło: podroze.onet.pl

Niepełnosprawni intelektualnie zdobyli Koronę Gór Polski

20.09.2020 12:41

Uczestnicy projektu "28 marzeń - niepełnosprawni w drodze na szczyt" zdobyli 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Ostatnim wyzwaniem były Rysy w Tatrach. W sobotę w Zakopanem śmiałkowie z niepełnosprawnościami intelektualnymi zostali przyjęci do klubu zdobywców Korony Gór Polskich.

Źródło: podroze.onet.pl

Ratownicy TOPR sprowadzili w nocy turystów z Rysów

08.09.2020 12:41

Pół godziny po północy zakończyło się sprowadzanie z najwyższego szczytu w Polsce dwójki turystów, którzy w bardzo złych warunkach wybrali się na Rysy - poinformował we wtorek ratownik dyżurny TOPR.

Źródło: podroze.onet.pl

Przewodniki Tatrzański Szymon Michlowicz

04.09.2020 13:35


Jestem i oferuję przewodnictwo pozaszlakowe np: Mnich, Grań Kościelców i Wierch Pod Fajki, Zadni Mnich, Świnica, Żabia Lalka i Żabi Mnich, Słowackie Tatry Wysokie, Niżne Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Cubryna, przewodnictwo po szklakach, oraz szkolenia we współpracy ze Szkołą Górską Morskie Oko.

Źródło: www.eskapadowcy.pl

Polskie Rysy ze zmienioną wysokością na nowej mapie Tatr

24.08.2020 12:42

Najwyższy szczyt Polski nie mierzy już 2499 a okrągłe 2500 m n.p.m. - tak wynika z nowych ustaleń kartografów. Zakład Kartograficzny Sygnatura i Wydawnictwo Kartograficzne Polkart opublikowały mapę, która wskazuje inne niż powszechne znane wysokości wielu tatrzańskich szczytów.

Tagi: Polska, BLIK, Rysy
Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami