f4up
Wiadomości z tagiem Szczyrk  RSS
Kasprowy w szpilkach to nic. Dokonania 22-latki robią wrażenie

22.10.2020 12:41

Zdjęcia turystów w stroju nieodpowiednim do warunków panujących w górach regularnie trafiają do sieci. Mogłoby się wydawać, że Erin Ton daje podobny przykład. Jednak 22-latka pochodząca z amerykańskiego stanu Colorado wspina się na najwyższe szczyty regionu w eleganckich butach na podwyższeniu z premedytacją.

Tagi: Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

Florencja - co warto zobaczyć w stolicy Toskanii?

20.10.2020 16:41

Położona w sercu Toskanii Florencja to perła renesansu, miasto – symbol, które na przestrzeni kolejnych wieków było miejscem skupiającym najwybitniejszych malarzy, architektów i humanistów. Florencja to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast świata. Nawet w szczycie sezonu, gdy najazd turystów przybiera trudne do zniesienia rozmiary, przed kościołami i muzeami widać kolejki, a ceny szybują w górę, jej pięknu trudno się oprzeć. W 1982 roku historyczne centrum Florencji zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jakie są zatem największe atrakcje i zabytki Florencji? Co warto zobaczyć w stolicy Toskanii?

Źródło: podroze.onet.pl

Góry Bystrzyckie - doskonały wybór na odpoczynek od zgiełku

19.10.2020 12:41

Góry Bystrzyckie są wolne o masowej turystyki. Szlaków jest tu wiele, najwyższe szczyty zbliżają się do 1000 m n.p.m., a nocować możecie w kilku schroniskach znajdujących się na terenie Gór Bystrzyckich. Dla ceniących większe wygody też mamy dobrą informację i podnóża Gór Bystrzyckich usytuowane są m.in. urocze uzdrowiskowe miejscowości.

Źródło: podroze.onet.pl

42 lata temu Wanda Rutkiewicz zdobyła Mount Everest

14.10.2020 12:41

Mijają 42 lata od zdobycia przez Wandę Rutkiewicz Mount Everestu. Jako pierwsza Polka i Europejka stanęła na najwyższym szczycie Ziemi w dniu 16 października 1978.

Tagi: Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

Palą się zbocza Kilimandżaro. Setki osób walczą z żywiołem

13.10.2020 12:41

W Tanzanii setki strażaków, studentów i mieszkańców walczą z pożarem, który wybuchł w niedzielę na zboczach Kilimandżaro, najwyższego szczytu Afryki - poinformowała dyrekcja parków narodowych tego kraju (TANAP).

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami