Prointegra
Wiadomości z tagiem Szczyrk  RSS
Polacy, którzy walczyli o zdobycie Nanga Parbat zimą

22.01.2020 12:41

Na dziesięć spośród 14 ośmiotysięczników jako pierwsi zimą wspięli się Polacy. Wielu z naszych rodaków próbowało także zdobyć szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). 22 stycznia na polskim rynku ukazała się książka Elisabeth Revol: "Żeby przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat", w której Francuzka opisuje nieudaną walkę o uratowanie życia Tomasza Mackiewicza w 2018 roku.

Źródło: podroze.onet.pl

Sezon na Majorce rozpocznie się później

19.01.2020 23:14

W maju, a nie w kwietniu, jak zazwyczaj, otworzy się większość hoteli na Majorce. Powodem jest niewielki popyt na pobyty przed szczytem sezonu.

Źródło: www.rp.pl

Turyści skarżą opłaty klimatyczne w kolejnych polskich miastach. "Płacę tak naprawdę za straszliwy smog"

16.01.2020 16:41

Turyści postanowili zaskarżyć pobieraną w Toruniu, Szczyrku i Sandomierzu opłatę klimatyczną, zwaną także miejscową. - Jadę do turystycznych miejscowości, płacę opłaty klimatyczne za "szczególne korzystne właściwości klimatyczne i walory krajobrazowe", a jak się później okazuje, płacę tak naprawdę za straszliwy smog - wyjaśnia swoją decyzję w rozmowie z Onet Podróże rzecznik stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" Beniamin Łuczyński.

Źródło: podroze.onet.pl

Wieża konkatedry w Żywcu udostępniona turystom

07.01.2020 8:41

Punkt widokowy na szczycie wieży konkatedry w Żywcu został udostępniony po Korowodzie Trzech Króli, który przeszedł w poniedziałek ulicami miasta – podały służby prasowe diecezji bielsko-żywieckiej. Wieża od lat była niedostępna dla wiernych i turystów.

Tagi: Miami, Szczyrk
Źródło: podroze.onet.pl

Karyntia dla koneserów

07.01.2020 6:40

Są wielkie (w sensie obszaru) regiony narciarskie. Są regiony „naj” – w sensie sięgania po szczytowe osiągnięcia technologii. Są też regiony dla koneserów – z racji starannie kultywowanej specyfiki. Takim jest choćby Karyntia. Już to z racji swojego nadgranicznego położenia …

Tagi: Szczyrk
Źródło: narty.blog.polityka.pl

Tramwajem na najwyższy szczyt Europy. Niezwykłe emocje, niesamowite widoki

06.01.2020 8:41

Niesłabnącą popularnością cieszy się we Francji tramwaj na najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc. Linią, której budowę rozpoczęto na początku XX wieku, można dojechać do stacji, znajdującej się na wysokości 2372 metrów. - Aby stworzyć tę linię, trzeba było przedzierać się przez skały, budować ściany wspierające i mosty. Pierwsi konstruktorzy chcieli kontynuować prace, by dotrzeć jak najwyżej, by jak najwięcej zobaczyć - powiedział Jean-Louis Croz, kierownik ds. torowych tramwaju na Mont Blanc.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami