Prointegra
Wiadomości z tagiem Tatry  RSS
W Tatrach spadł śnieg

24.05.2020 12:41

Na szczytach Tatr w niedzielę spadł śnieg. Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. W wielu miejscach występują oblodzenia – ostrzega Tatrzański Park Narodowy (TPN).

Tagi: Paryż, Tatry, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

Tatry: nadal niebezpiecznie na wysokogórskich szlakach

19.05.2020 16:41

Mimo że w Tatrach nie ma już zagrożenia lawinowego, na wysokogórskich szlakach nadal jest niebezpiecznie z uwagi na zalegający zmrożony śnieg. Na takie wyprawy koniecznie trzeba zabrać odpowiedni sprzęt - radzi Jan Krzeptowski Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tagi: Paryż, Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Turyści znów masowo ruszyli w Tatry. Tłumy nad Morskim Okiem

17.05.2020 20:41

Tatry ponownie pełne są turystów, których przyciągnęła sprzyjająca wędrówkom słoneczna pogoda. Tłumy było widać szczególnie na najpopularniejszych szlakach, czyli m.in. na drodze do Morskiego Oka. Mimo dobrych warunków w weekend zdarzyło się kilka wypadków.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Tatrzańskie szczyty: Giewont

14.05.2020 15:34


Giewont… któż nie zna nazwy tej bardzo charakterystycznej, wznoszącej się nad Zakopanem góry należącej do pasma Tatr Zachodnich? Szczyt wyróżnia się tym, że na jego wierzchołku umieszczono potężny, żelazny krzyż, doskonale widoczny przez obserwatorów z dołu.

Źródło: ciekawyswiata.pl

Samoizolacja? A gdzie tam! Tatry w weekend odwiedziło 18 tys. osób, nad morzem wcale nie lepiej

14.05.2020 8:10

Piękna pogoda, zmęczenie siedzeniem w domu i przedłużająca się blokada turystyki sprawia, że coraz więcej osób korzysta z poluzowania obostrzeń

Tagi: Tatry
Źródło: zetolot.pl

Tatrzańskie szlaki: Orla Perć

12.05.2020 19:41


Tatry słyną z wielu zaawansowanych technicznie i kondycyjnie szlaków, ale szczególną estymą i szacunkiem wśród turystów cieszy się mityczna Orla Perć, uznawana za najtrudniejszą trasę w polskich górach. Rozpoczyna się na przełęczy Zawrat, a kończy na przełęczy Krzyżne. Mierzy ok. 4 km długości, ale na jej przejście należy rezerwować sobie od 5 godzin do nawet 8, w zależności od indywidualnych warunków kondycyjnych.

Źródło: ciekawyswiata.pl

Prawie 18 tys. turystów wędrowało w weekend po Tatrach

11.05.2020 16:43

Niemal 18 tys. osób odwiedziło Tatry w pierwszy weekend po złagodzeniu restrykcji epidemicznych i otwarciu tatrzańskich szlaków. Wielu turystów lekceważy zalecenia związane z pandemią - zauważa dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami