f4up
Wiadomości z tagiem Tatry  RSS
Tatry: ratownicy mają problem z ciałem taternika, który powinien być na kwarantannie

24.03.2020 12:41

Słowaccy ratownicy górscy w poniedziałek po południu odnaleźli ciało poszukiwanego od niedzieli taternika. Wyszło na jaw, że mężczyzna, który był kierowcą ciężarówki, złamał kwarantannę i ratownicy mają poważne obawy przed transportem zwłok z gór.

Źródło: podroze.onet.pl

Tatrzańskie krokusy tej wiosny tylko wirtualnie

23.03.2020 20:41

Kwiecień co roku przyciągał w Tatry miłośników krokusów, które wiosną kwitną na tatrzańskich halach. W tym roku, z uwagi na koronawirusa i zamknięcie szlaków turystycznych, Tatrzański Park Narodowy (TPN) proponuje podziwianie tych pięknych kwiatów na swoich portalach społecznościowych.

Tagi: Paryż, USA, Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

TOPR: Apelujemy o nie wychodzenie w Tatry; obawiamy się zakażenia

16.03.2020 20:41

Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zwrócił się w poniedziałek z apelem, aby w związku z zagrożeniem epidemicznym zrezygnować z wyjść w Tatry. Ratownicy obawiają się, że sami mogą zostać zarażeni koronawirusem.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Mimo zakazu turyści wchodzą na szlaki. 50 osób zawróconych znad Morskiego Oka

14.03.2020 20:41

Mimo zakazu wejść na tatrzańskie szlaki turyści nagminnie łamią ten przepis mający powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział PAP komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Edward Wlazło. W sobotę tylko znad Morskiego Oka strażnicy parku do godzin południowych cofnęli ponad 50 osób, które nielegalnie poszły w Tatry.

Tagi: Paryż, USA, Tatry, Rzym
Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykłe zdjęcie Wawelu z widokiem na... Tatry

14.03.2020 12:41

Towarzyszącą silnym wiatrom w południowej Polsce przejrzystość wykorzystał fotograf Jan Ulicki. Na zdjęciu uchwycił Wawel z widokiem na Krywań - szczyt w południowo-zachodniej części Tatr Wysokich po stronie słowackiej.

Źródło: podroze.onet.pl

Tatrzański Park Narodowy zamknięty dla turystów

12.03.2020 20:41

Z powodu zagrożenia koronawirusem decyzją władz Tatrzańskiego Parku Narodowego od piątku zostaje zamknięty dla turystów cały obszar polskich Tatr. Ograniczenie nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego – poinformowała dyrekcja parku.

Źródło: podroze.onet.pl

Niedźwiedzie w Tatrach budzą się z zimowego snu

11.03.2020 16:42

W polskiej części Tatr przyrodnicy zaobserwowali niedźwiedzie, które po zimowym śnie wyszły z gawry. Nagranie wędrującej po ośnieżonych zboczach Tatr niedźwiedzicy z młodym można zobaczyć na Facebookowym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami