f4up
Wiadomości z tagiem Toskania  RSS
Florencja - co warto zobaczyć w stolicy Toskanii?

20.10.2020 16:41

Położona w sercu Toskanii Florencja to perła renesansu, miasto – symbol, które na przestrzeni kolejnych wieków było miejscem skupiającym najwybitniejszych malarzy, architektów i humanistów. Florencja to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast świata. Nawet w szczycie sezonu, gdy najazd turystów przybiera trudne do zniesienia rozmiary, przed kościołami i muzeami widać kolejki, a ceny szybują w górę, jej pięknu trudno się oprzeć. W 1982 roku historyczne centrum Florencji zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jakie są zatem największe atrakcje i zabytki Florencji? Co warto zobaczyć w stolicy Toskanii?

Źródło: podroze.onet.pl

Toskańskie miasto z rekordową liczbą galerii sztuki

18.10.2020 8:41

1 galeria sztuki na każde 40 metrów ulic - ten rekord Włoch, a być może i świata należy do miejscowości Pietrasanta w Toskanii. Ogłosiły to lokalne władze, wyjaśniając, że na 1600 metrach długości głównych uliczek w historycznym centrum jest 40 sal wystawowych.

Źródło: podroze.onet.pl

Piza - największa atrakcja Toskanii. Co warto zobaczyć?

14.10.2020 20:41

Piza to strategicznie położone miasto w środkowej części Włoch, zaledwie 12 km od Morza Liguryjskiego, 20 km od portu w Livorno i promów kursujących na wyspę Elba, Sardynię i Korsykę oraz 80 km od Florencji. Miasto ściśle związane jest z Krzywą Wieżą i całym kompleksem Piazza dei Miracoli - wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO - i jego średniowiecznym centrum, licznymi arcydziełami architektury i średniowiecznej historii. Jakimi atrakcjami może pochwalić się Piza? Co warto zobaczyć w Pizie? Sprawdźmy!

Źródło: podroze.onet.pl

Skruszona turystka po 40 latach oddała... skradziony piasek

10.10.2020 8:41

15 kilogramów piasku i kamyków z plaż na Sardynii odesłała na wyspę mieszkanka Toskanii po 40 latach, odkąd zabrała stamtąd tę osobliwą pamiątkę z wakacji. Piasek odnalazła w swojej piwnicy.

Źródło: podroze.onet.pl

Toskania za 198 PLN

08.06.2020 15:37


Zaplanuj podróż do Włoch – z Gdańska do Pizy polecimy za 198 PLN w dwie strony. Tanie loty z Gdańska do Pizy oferują nam linie lotnicze Ryanair, cena dostępna dla wszystkich. Tanie loty z Gdańska do Pizy Rezerwacji biletów dokonujemy na stronie www.ryanair.com. Najniższe ceny biletów z Gdańska do Pizy dostępne są w lipcu 2020...

Źródło: latamyzgdanska.pl

Średniowieczna wioska zatopiona w jeziorze wyłoni się z głębin?

01.06.2020 16:43

Niewielu wie, że głębiny górskiego jeziora w Toskanii od lat 40. XX wieku skrywają średniowieczną wioskę. Pojawiła się nadzieja, że w przyszłym roku miłośnicy takich zatopionych"Atlantyd" będą mogli zobaczyć ruiny Fabbriche di Careggine.

Tagi: Toskania
Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami