f4up
Wiadomości z tagiem Turystyka  RSS
Branża spotkań szuka możliwości przetrwania

21.09.2020 9:05

Branża spotkań to najdłużej „zamknięta” część gospodarki - straciła wydarzenia wiosny, a teraz traci także jesienne. Problem w tym, że już skończyły się wszelkie ochronne tarcze. Jak przetrwać kolejne miesiące z minimalnymi przychodami? Jak utrzymać załogi i uniknąć upadłości? Nad tym dyskutowali podczas sesji „Turystyka, hotelarstwo, MICE” w ramach EEC 2020 przedstawiciele przemysłu spotkań branży hotelarskiej, targowej i gmin, dla których tego typu działalność stanowi znaczną część przychodów.

Źródło: www.propertynews.pl

Bardzo duży ruch na tatrzańskich szlakach. "Było tłoczno"

20.09.2020 12:41

Mimo końca wakacji, w Tatrach nadal panuje bardzo duży ruch turystyczny. "Momentami było tłoczno" - opowiada czytelniczka Magda, która w sobotę wybrała się z rodziną do Morskiego Oka. Mimo że słoneczna pogoda zachęca do górskich wypraw, to trzeba uważać. W wyższych partiach Tatr pojawiają się oblodzenia - ostrzegają służby TPN.

Źródło: podroze.onet.pl

Dlaczego oprócz karty EKUZ warto posiadać też ubezpieczenie turystyczne?

19.09.2020 11:57


Przed wyjazdem za granicę staramy się wszystkiego dopilnować – sprawdzamy opinie o miejscu noclegu, szukamy ciekawych atrakcji i dobrych knajpek. Ale czy pamiętamy o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym? I czy na pewno wiemy, jaka jest różnica między ubezpieczeniem podróżnym a kartą EKUZ? Karta EKUZ – czym jest, jak ją wyrobić i kiedy pomoże? Europejska Karta Ubezpieczenia […]

Źródło: ciekawyswiata.pl

Henicz, Baszczyński, Milik, Nasiłowski w Radzie PIT

18.09.2020 15:38

Czterech przedsiębiorców reprezentujących cztery biura podróży, w tym turystyki wyjazdowej, krajowej i przyjazdowej, zostało wybranych do nowej Rady Polskiej Izby Turystyki.

Źródło: www.rp.pl

Sejm poparł część poprawek Senatu do tzw. drugiej tarczy dla turystyki.

18.09.2020 12:42

Sejm w czwartek poparł część poprawek Senatu, zgłoszonych do tzw. drugiej tarczy dla turystyki. To m.in. wydłużenie okresu zwolnienia ze składek czy obniżenie progów, od których przysługuje pomoc. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Miliardowe straty w światowej turystyce przez pandemię

18.09.2020 8:42

Liczba turystów zagranicznych zmalała w I półroczu o 65 proc., a sektor żyjący z nich stracił 460 mld dolarów przychodów — podała w Madrycie Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO).

Źródło: www.rp.pl

Sejm przyjął tarczę dla turystyki wyjazdowej

17.09.2020 22:14

Powstanie dwóch nowych funduszów, zwrotów i pomocowego, oraz zwolnienie ze składek ZUS i praw do postojowego dla kilku grup pracowników turystyki przewiduje przyjęta dzisiaj przez Sejm ustawa zwana mikrotarczą dla turystyki.

Źródło: www.rp.pl

Polacy na trzecim miejscu wśród turystów w Chorwacji

17.09.2020 16:42

6,8 miliona turystów wypoczywało w Chorwacji od stycznia do końca sierpnia informuje tamtejsze Ministerstwo Turystyki. Liczba ta odpowiada 41 procentom zeszłorocznego wyniku.

Źródło: www.rp.pl

Tarcza dla turystyki zabrakło pieniędzy dla organizatorów

17.09.2020 3:14

Ile dodatkowo rząd musiałby wydać na pomoc dla touroperatorów? Czy wystarczy pieniędzy w Turystycznym Funduszu Zwrotów? Jak to zrobić, żeby branża miała wpływ na zakazy lotów? Czy grozi nam depolonizacja rynku turystyki wyjazdowej? zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”, serwis Turystyka.rp.pl i Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: www.rp.pl

Sejmowa komisja finansów za częścią poprawek Senatu do drugiej tarczy dla turystyki

16.09.2020 20:41

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zarekomendowała w środę część poprawek Senatu do tzw. drugiej tarczy dla turystyki. Komisja poparła np. wydłużenie okresu zwolnienia ze składek czy obniżenie progów, od których przysługuje pomoc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami