Hopaj
Wiadomości z tagiem Wenecja  RSS
Bolonia - miasto wież. Co warto zobaczyć?

20.10.2020 20:41

Bolonia - pełne starych ceglanych pałaców i otoczonych portykami skwerów miasto, dawniej było znane głównie z wykwintnej, najbardziej urozmaiconej w kraju kuchni, a także z sympatii politycznych. "Czerwona Bolonia" podczas II wojny światowej stanowiła bowiem ośrodek ruchu oporu, a po jej zakończeniu ostoję i duchowe centrum włoskiej partii komunistycznej. Bolonia to jednak przede wszystkim dom najstarszego na świecie uniwersytetu oraz architektonicznych i kulturalnych dzieł sztuki spotykanych na każdym kroku. Jakie atrakcje skrywa Bolonia? Co warto zobaczyć w usytuowanym między Wenecją a Florencją „Czerwonym Mieście”? Sprawdźmy!

Źródło: podroze.onet.pl

Genua - "republika morska" Włoch. Co warto zobaczyć?

20.10.2020 16:41

Genua, położona w pobliżu centrum Ligurii, jest największym miastem regionu i głównym portem morskim Włoch. Spośród czterech "republik morskich" we Włoszech - Wenecja, Amalfi, Piza i Genua - tylko ta ostatnia zachowała aurę portowego miasta. Stare miasto to istny gąszcz poplątanych uliczek i zaułków, zwanych carrugi. Przypominają miniaturowe kaniony, których ściany tworzą kamienice czynszowe z nieodłącznym praniem wiszącym na sznurach przewieszonych przez ulicę. Niedaleko od tych ciemnych, czasem zapuszczonych zaułków można znaleźć inną, pełną dumy i godności Genuę: późnorenesansowe i barokowe kościoły i pałace - symbol dumy i prestiżu największych rodów. Przyjrzyjmy się bliżej atrakcjom Genui.

Źródło: podroze.onet.pl

Wenecja: po raz drugi system zapór uchronił miasto przed zalaniem

15.10.2020 16:41

Po raz drugi w ostatnich dniach system 78 ruchomych zapór uratował Wenecję przed zalaniem. W czwartek, dwanaście dni po pierwszym jego uruchomieniu, bariery zamontowane w morzu znów zostały podniesione w związku z nadejściem tzw. wysokiej wody.

Źródło: podroze.onet.pl

Wenecja - perła Italii. Jakie miejsca warto odwiedzić?

13.10.2020 4:41

Pewnego marcowego dnia w V w. przedstawiciele Padwy założyli na środku laguny na północnym Adriatyku osadę handlową. Aby uczcić to wydarzenie, ufundowali kościół San Giacomo di Rialto. Z biegiem czasu do tej osady zaczęły dołączać kolejne społeczności, które lokalizowały się na wysepkach i brzegach laguny, choć było to niezwykle trudne miejsce do życia ze względu na wszechobecną słoną wodę. Miało to jednak także wiele zalet (m.in. duże walory obronne). Wkrótce osady połączyły się w jedno miasto, dając początek jednemu z najwspanialszych miejsc na świecie. Tak narodziła się Wenecja. Jakie atrakcje czekają na turystów w Wenecji. Co warto zobaczyć w tym cudownym mieście?

Źródło: podroze.onet.pl

Objazd Włochy szlakiem wina 9 dni

06.10.2020 10:35

Organizator: Biuro Turystyczne ALLORA. Wycieczka: Włochy szlakiem wina w terminie do uzgodnienia. PROGRAM: Innsbruck Modena Volterra San Gimignano Chianti - Pienza Montalcino Montepulciano Civita di Bagnoregio Orvieto Ferrara - Wenecja Murano - Burano Cena: 1700 PLN + 110 EUR (bilety, wjazdówki, słuchawki, przewodników itp.) Szczegóły na naszej stronie. https://allora-bt.pl/produkt/wlochy-na-szlaku-wina/ Dzień 1 Miejsce wyjazdu Poznań godz. 22:00. Dzień 2 Przejazd. Wizyta w Innsbrucku. Spacer po zabytkowej części miasta. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Modena - zwiedzanie miasta, acetaia u produkcenta octu balsamicznego, kantyna producenta wina LAMBRUSCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 4 Śniadanie. Volterra - znane z filmu Zmierzch i przetwarzania alabastru, San Gimignano - zwiedzanie z możliwością zakupu wina VERNACCIA, kantyna - producenta wina CHIANTI. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 5 Śniadanie. Pienza renesansowe miasto idealne. Montalcino - forteca, katedra, Palazzo dei Priori, kantyna - producent wina BRUNELLO di Montalcino lub alternatywnie zakupy w sklepie. Montepulciano zwiedzanie i kantyna - producenta wina NOBILE di Montepulciano. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 6 Śniadanie. Civita di Bagnoregio - umierające miasto. Orvieto - katedra z freskami Signorellego, ze studni św. Patryka, kantyna - białego wina ORVIETO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 7 Śniadanie, wykwaterowanie. Ferrara - najstarsza we Włoszech pijalni wina. Kantyna - producenta wina PROSECCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 8 Śniadanie. Wenecja - rejs barką turystyczną i zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. Murano u producenta wyrobów ze szkła. Burano spacer kolorowymi uliczkami. Dzień 9 Nocny przejazd przez Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Poznania około 14:00. Co wchodzi w skład podanej ceny a co nie wchodzi proszę zapoznać się na naszej stronie lub napisać zapytanie mailem.

Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Pielgrzymka dla grup zorganizowanych - Grande Italia

05.10.2020 15:35

Padwa, Florencja, Orvieto, Asyż, Rzym, Monte Cassino, Monte San Angelo,San Giovanni Rotondo, Loreto, Wenecja Terminy i ceny wysyłamy na zapytanie grup

Tagi: Wenecja, Rzym
Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Mojżesz ochronił Wenecję przed wysoką wodą

03.10.2020 16:25

Pierwszy raz uruchomiono dzisiaj zapory zwane Mojżesz, powstrzymujące wodę przed nadmiernym wlewaniem się do Wenecji.

Tagi: Wenecja, Rzym
Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami