Wiocha
Wiadomości z tagiem Wiedeń  RSS
Polak, Węgier dwa bratanki? Sprawdź, jak dobrze znasz kraj naszych braci

23.03.2020 8:41

Papryka, wino, gorące wody termalne, piękna architektura i dość zaskakująco brzmiący język - to najpopularniejsze skojarzenia z Węgrami. Warto wiedzieć, że 12 marca 2007 roku parlament węgierski przyjął deklarację uznającą dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz - sprawdź, co wiesz o Węgrzech! Czy Polak i Węgier to naprawdę dwa bratanki?

Źródło: podroze.onet.pl

Kiedy naprawdę zaczyna się wiosna?

20.03.2020 0:41

20 marca Słońce znajdzie się w punkcie równonocy wiosennej, rozpoczynając tym samym astronomiczną wiosnę. Ale nie wszyscy wiedzą, że "rodzajów" wiosny jest więcej... Sprawdźcie, kiedy tak "naprawdę" zaczyna się wiosna.

Tagi: Wiedeń
Źródło: podroze.onet.pl

Węże w Polsce. Dowiedz się, ile z nich jest jadowitych i czym się żywią

19.03.2020 4:43

W Polsce występują cztery gatunki węży - tylko jeden z nich jest jadowity, ale wszystkie objęte są ochroną gatunkową. Warto wiedzieć nie tylko jak wyglądają, ale także gdzie występują, czym się żywią i jakie stanowią dla nas zagrożenie.

Źródło: podroze.onet.pl

Najwyższe, najdłuższe, najstarsze. Znasz rekordowe polskie obiekty?

03.03.2020 16:42

Polska jest pełna rekordowych obiektów, o których czasami mało wiemy. Gdzie jest największy rynek w Europie, który z polskich kominów jest najwyższy, a który blok najdłuższy? Sprawdź swoją wiedzę!

Źródło: podroze.onet.pl

170 zł za loty Warszawa – Wiedeń liniami Ryanair od końca marca do czerwca

28.02.2020 14:27


Ilość atrakcji w Wiedniu oszałamia! Nie wierzycie? Koniecznie skorzystajcie z poniższej oferty i udajcie się tam. Linie Ryanair proponują loty w dwie strony na trasie Warszawa – Wiedeń za 170 PLN. Do wyboru terminy podróży od końca marca do czerwca....

Źródło: www.promocjelotnicze.com.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami