f4up
Wiadomości z tagiem Wizy  RSS
Opublikowano miniprzewodnik naukowy po Puszczy Białowieskiej

22.10.2020 8:41

"Wizyta w Puszczy jest jak podróż do przeszłości: pokazuje, jak wyglądały lasy, zanim zaczęła zmieniać je działalność człowieka" - piszą w nowym miniprzewodniku naukowym badacze najlepiej zachowanego lasu naturalnego Europy - Puszczy Białowieskiej.

Tagi: BLIK, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Dolina Pięciu Stawów - jaką drogę wybrać?

21.10.2020 20:41

Dolina Pięciu Stawów Polskich jest bardzo popularnym miejscem w Tatrach. Dotrzeć można do niej jednym z kilku szlaków praktycznie z każdej strony. Często turyści łączą wizytę w tym miejscu z odwiedzeniem innych atrakcji Tatr. Oto szlaki prowadzące do Doliny Pięciu Stawów.

Tagi: Polska, Tatry, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Rosja wprowadza wizy elektroniczne dla Polaków. To już pewne!

19.10.2020 0:41

Rosja zrobiła kolejny krok na drodze do otwarcia się dla zagranicznych turystów i... ich pieniędzy. Zatwierdzono dekret o wprowadzeniu od nowego roku wiz elektronicznych pozwalających odwiedzić całe terytorium Federacji Rosyjskiej obywatelom 52 krajów, w tym Polakom.

Tagi: Rosja, Wizy
Źródło: podroze.onet.pl

Sewilla - co zobaczyć w stolicy flamenco?

15.10.2020 0:42

Hiszpanie mawiają: "quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla" co oznacza mniej więcej, że kto nie widział Sewilli, nie widział cudu. Jest jednym z najbardziej fascynujących miast Hiszpanii - była ulubioną siedzibą królewskiego dworu, a od odkrycia Ameryki kontrolowała - aż do początku XVIII w. - cały hiszpański handel z Nowym Światem. Była też główną siedzibą Świętej Inkwizycji. Obecnie jest niekwestionowaną stolicą flamenco i korridy. Przyjrzyjmy się Sewilli i jej atrakcjom z bliska.

Źródło: podroze.onet.pl

Po 15 latach oddała kamienie, które ukradła w Pompejach. „Przynoszą pecha”

14.10.2020 8:03

Mieszkanka Kanady po 15 latach zdecydowała się oddać pięć artefaktów, które zabrała ze sobą „na pamiątkę” podczas wizyty w Pompejach.

Tagi: Piła, Kanada, Wizy
Źródło: zetolot.pl

Niemiecka kolejka wygrywa w turystycznym rankingu

11.10.2020 12:56

Nie Brama Brandenburska, nie Mur Berliński, nie Wieża Telewizyjna w Berlinie, ale makieta torów kolejowych w Hamburgu jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Niemiec, którą chcieliby zobaczyć internauci z całego świata.

Źródło: www.rp.pl

Polski paszport jednym z najsilniejszych na świecie, USA nisko

06.10.2020 12:43

Jak co roku serwis Passport Index opublikował listę „najsilniejszych” paszportów na świecie. Na pierwszym miejscu znalazł się paszport Nowej Zelandii, mając go w kieszeni, można wjechać bez wizy do 129 krajów na świecie.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami