Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Wizy  RSS
Objazd Włochy szlakiem wina 9 dni

08.01.2021 16:18

Organizator: Biuro Turystyczne ALLORA. Wycieczka: Włochy szlakiem wina w terminie do uzgodnienia. PROGRAM: Innsbruck Modena Volterra San Gimignano Chianti - Pienza Montalcino Montepulciano Civita di Bagnoregio Orvieto Ferrara - Wenecja Murano - Burano Cena: 1700 PLN + 110 EUR (bilety, wjazdówki, słuchawki, przewodników itp.) Szczegóły na naszej stronie. https://allora-bt.pl/produkt/wlochy-na-szlaku-wina/ Dzień 1 Miejsce wyjazdu Poznań godz. 22:00. Dzień 2 Przejazd. Wizyta w Innsbrucku. Spacer po zabytkowej części miasta. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 3 Śniadanie. Modena - zwiedzanie miasta, acetaia u produkcenta octu balsamicznego, kantyna producenta wina LAMBRUSCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 4 Śniadanie. Volterra - znane z filmu Zmierzch i przetwarzania alabastru, San Gimignano - zwiedzanie z możliwością zakupu wina VERNACCIA, kantyna - producenta wina CHIANTI. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 5 Śniadanie. Pienza renesansowe miasto idealne. Montalcino - forteca, katedra, Palazzo dei Priori, kantyna - producent wina BRUNELLO di Montalcino lub alternatywnie zakupy w sklepie. Montepulciano zwiedzanie i kantyna - producenta wina NOBILE di Montepulciano. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 6 Śniadanie. Civita di Bagnoregio - umierające miasto. Orvieto - katedra z freskami Signorellego, ze studni św. Patryka, kantyna - białego wina ORVIETO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 7 Śniadanie, wykwaterowanie. Ferrara - najstarsza we Włoszech pijalni wina. Kantyna - producenta wina PROSECCO. W hotelu obiadokolacja i nocleg. Dzień 8 Śniadanie. Wenecja - rejs barką turystyczną i zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. Murano u producenta wyrobów ze szkła. Burano spacer kolorowymi uliczkami. Dzień 9 Nocny przejazd przez Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Poznania około 14:00. Co wchodzi w skład podanej ceny a co nie wchodzi proszę zapoznać się na naszej stronie lub napisać zapytanie mailem.

Źródło: wycieczki-urlop.hiperogloszenia.pl

Turystyczna Jazda - Spiskie Podgrodzie - Zamek Spiski i okolice

16.12.2020 12:41

Spiskie Podgrodzie od 1993 roku - wraz z Zamkiem Spiskim i Spiską Kapitułą – znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Historia tego miasteczka sięga XII wieku i jak wskazuje jego nazwa, było osadą na podgrodziu Zamku Spiskiego. Wizytówką miasta jest Spiska Kapituła. Siedziba administracji kościelnej na Spiszu, Liptowie i Orawie - nazywana "słowackim Watykanem" - położona jest na wzgórzu Marcina. Spiska Kapituła – niegdyś samodzielne miasteczko otoczone fortyfikacjami - przez cały okres swego istnienia jest silnie związana z chrześcijaństwem. Zamek Spiski w XII wieku pełnił funkcję twierdzy granicznej na północnej granicy państwa węgierskiego. W drugiej połowie XV wieku nowy właściciel – magnat węgierski Stefan Zápolya (czyt. Zapolja) w kompleksie zamkowym wybudował pałac, salę rycerską i kaplicę świętej Elżbiety. Ostatni właściciele opuścili zamek w 1948 r., a w 1961 r. obiekt został uznany za Narodowy Pomnik Kultury.

Źródło: podroze.onet.pl

W tym kraju postanowili wprowadzić drugi lockdown na 5 tygodni

16.12.2020 7:47

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Holandii premier tego kraju Mark Rutte w posłaniu telewizyjnym ze swej siedziły

Tagi: Wizy
Źródło: zetolot.pl

Holandia wprowadza totalny lockdown. Potrwa do 19 stycznia

15.12.2020 0:41

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Holandii premier tego kraju Mark Rutte w posłaniu telewizyjnym ze swej siedziby w Hadze w poniedziałek ogłosił drugi ścisły lockdown - na co najmniej pięć tygodni zamknięte zostaną m.in. szkoły, muzea, siłownie.

Źródło: podroze.onet.pl

Brytyjczycy chcą zakazu lotów dla niezaszczepionych na covid-19

14.12.2020 7:08

54 procent Brytyjczyków, którzy wzięli udział w badaniu zleconym przez stację telewizyjną Sky News, uważa, że osoby niezaszczepione na covid-19 nie powinny latać samolotami.

Tagi: LOT, Wizy
Źródło: www.rp.pl

Rząd Ukrainy chce wpisać Czarnobyl na listę światowego dziedzictwa UNESCO

14.12.2020 0:43

Ukraina chce, aby pozostałości po elektrowni atomowej w Czarnobylu wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO - pisze w niedzielę agencja AFP. Z pomysłem takim wystąpił urzędujący od sześciu miesięcy jako minister kultury Ołeksandr Tkaczenko, wieloletni dziennikarz, producent telewizyjny i menadżer.

Źródło: podroze.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami