Prointegra
Wakacje zimą  RSS
Gdzie na narty w Polsce? Oto najlepsze ośrodki narciarskie w 2020

#zrodlo
Styczeń już na półmetku, kilka dni temu rozpoczęły się ferie zimowe w pierwszych województwach. Zima na nizinach mizerna, ale w górach śniegu w większości miejsc nie brakuje, a ośrodki narciarskie pracują (prawie) pełną parą. Pora więc na nasz coroczny raport narciarski, którego zwieńczeniem jest aktualny ranking stacji narciarskich w Polsce. Po raz jedenasty z rzędu odwiedziliśmy krajowe ośrodki narciarskie, by nie tylko przedstawić najlepsze kurorty, ale także podzielić się naszymi uwagami o kondycji branży w nowym sezonie.

Źródło: podroze.onet.pl

Jedyny ośrodek narciarski w RPA

#zrodlo
Republika Południowej Aryki nie jest miejscem, które kojarzyłoby się z białym szaleństwem. A jednak! Tuż przy granicy z Lesotho działa stacja narciarska Tiffindell, jedyna w RPA.

Tagi: BLIK, RPA
Źródło: podroze.onet.pl

Jest zima, to są i… sporty zimowe do obstawiania

#zrodlo
Piłka nożna jest przez cały rok najpopularniejszym sportem obstawianym w zakładach bukmacherskich, ale obecnie swoje pięć minut mają sporty zimowe. Sukces Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni tylko może spotęgować efekt.

Tagi: Piła, SPA, Kuba
Źródło: www.skionline.pl

Czechy - opłaty za drogi, winiety w roku 2020

#zrodlo
W 2020 roku opłaty za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych w Republice Czeskiej nie ulegają zmianie. Opłata za winietkę roczną 1500 koron.

Tagi: Czechy, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Austria - opłaty za drogi, winiety oraz winiety elektroniczne w 2020 roku

#zrodlo
Od stycznia 2020 roku podrożeją winiety uprawniające do korzystania z autostrad w Austrii. Wzrośnie cena najczęściej kupowanej przez Polaków winiety 10-dniowej. Więcej zapłacimy także za winietę 2-miesięczną. Za roczną nalepkę zapłacimy 91,10 Euro. Nowe winietki będzie można nabyć od listopada 2019.

Tagi: SPA, Austria
Źródło: www.skionline.pl

Wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Austrii

#zrodlo
Austria niezmiennie zachwyca perfekcyjnie przygotowanymi trasami narciarskimi oraz doskonałymi warunkami śnieżnymi dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa. To tutaj m.in. organizujemy dla Was niezapomniane wyjazdy narciarskie i snowboardowe. Gdziekolwiek z nami pojedziesz: do Francji, Austrii, Włoch czy Szwajcarii, to kierunki, gdzie organizujemy wyjazdy w Alpy dla studentów, osób do 30-stki, jak i 30-39 lat! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: www.skionline.pl

Zimowy wyjazd na narty. W Polsce czy może za granicą?

#zrodlo
Pasja zimowych szaleństw ogarnia coraz szersze grono osób. Jedni wybierają snowboard, inni preferują tradycyjne dwie deski, charakter sprzętu nie ma jednak znaczenia. Liczy się radość trawersowania stoków, dawka adrenaliny i zdrowa aktywność na świeżym powietrzu.

Tagi: Polska, SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Kasina Ski - oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce

#zrodlo
Gdy zima w pełni, a w kalendarzu roku szkolnego rozpoczynają się zimowe ferie, ożywają miejscowości znane ze swoich stacji narciarskich. To doskonały czas, by uwagę miłośników białego szaleństwa zwrócić na Małopolskę - idealny region dla rodzin z dziećmi, w którym dobra infrastruktura turystyczna i specjalne trasy dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie.

Źródło: www.skionline.pl

Skolnity - Wisła otwierają Ligę Kubusia 2020

#zrodlo
Zimowe szaleństwo w centrum miasta? Czemu nie! Przy pięknym widoku na Beskidy rozpoczynamy naszą Ligę Kubusiowego Narciarza.
Kubuś przygotował super nagrody, więc jeśli tylko jeździsz na snowboardzie lub nartach, masz rocznikowo od 4 do 13 lat to przybywaj zmierzyć się z czasem na naszej trasie!

Tagi: Miami, SPA, Beskidy
Źródło: www.skionline.pl

Skoki narciarskie: Polacy bez szans w zakładach bukmacherskich?

#zrodlo
Sezon sportów zimowych już w pełni! Biegi narciarskie, biathlon czy narciarstwo alpejskie rozkręcają się na dobre. Jednak w naszym kraju już od wielu lat największe zainteresowanie przykuwają skoki narciarskie. Jak wyglądają notowania naszych skoczków według zakładów bukmacherskich? Sprawdzamy komu daje się największe szanse na sukces i co warto wiedzieć o obstawianiu tej dyscypliny.

Tagi: Wiedeń, Biecz, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce 10.01.20 - Stacja Narciarska Kasina Ski

#zrodlo
Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce zaplanowano na piątek 10 stycznia 2020 r. Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprasza tego dnia do Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim - rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia będzie Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski.

Źródło: www.skionline.pl

Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą

#zrodlo
Po okresie gorszej aury w pierwszych tygodniach grudnia w polskie góry nareszcie zawitała zima. Dzięki silniejszym mrozom i opadom śniegu znacząco poprawiły się też warunki narciarskie, które w większości sudeckich ośrodków są teraz bardzo dobre. Jednym z takich miejsc jest Zieleniec, gdzie na stoku będzie można powitać także Nowy Rok.

Źródło: www.skionline.pl

Wisła zainauguruje sezon narciarski w Beskidach


Już na początku 2020 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się wojewódzka inauguracja sezonu narciarskiego na Śląsku. W Wiśle będzie można pojeździć za darmo, wziąć udział w imprezie apress-ski i posłuchać koncertu GrubSona. To wszystko już 4 stycznia w stacji narciarskiej Skolnity w centrum Wisły w ramach wydarzenia BeSKIdy Winter Go.

Tagi: SPA, Beskidy
Źródło: www.skionline.pl

Doskonałe warunki narciarskie na Podhalu

#zrodlo
Na Podhalu panują doskonałe warunki narciarskie. Czynne są wszystkie stacje narciarskie, choć niektóre trasy są nadal zamknięte i sztucznie dośnieżane. W Zakopanem leży około 25 cm śniegu i ciągle go przybywa. Trasy na Kasprowym Wierchu mają ruszyć z początkiem stycznia – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Tagi: Zakopane
Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie na narty? Sprawdziliśmy, które stacje narciarskie są czynne

#zrodlo
Okres świąteczno-noworoczny to idealna okazja, aby wybrać się na narty. Choć pogoda nie w każdy zakątku Polski jest typowo zimowa, to część stacji narciarskich jest czynnych. Podpowiadamy, gdzie można wybrać się na narty w najbliższych dniach.

Tagi: Polska, Narty, Azja
Źródło: podroze.onet.pl

Ferie zimowe 2020 w Polsce. Kiedy mają wolne uczniowie w różnych województwach?

#zrodlo
Lada chwila rozpoczną się ferie zimowe w Polsce. Dzieci i młodzież zapewne nie mogą się już doczekać. Natomiast dla rodziców to coroczne wyzwanie, aby zapewnić swoim pociechom opiekę, zajęcie i wypoczynek. Od kilku lat terminy ferii zimowych różnią się dla poszczególnych województw, aby rozładować tłok w popularnych miejscowościach turystycznych. Pierwsi uczniowie rozpoczną dwutygodniowy, zimowy wypoczynek już 13 stycznia, a ostatni 10 lutego. Sprawdźcie, kiedy rozpoczynają się ferie zimowe 2020 w Polsce.

Źródło: podroze.onet.pl

Zimowy wypoczynek w ośrodkach PKL

#zrodlo
Dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności zlokalizowane w Tatrach i Beskidach, szkoły narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz bogata oferta gastronomiczna - to wszystko znaleźć można zimą w ośrodkach Polskich Kolei Linowych. Sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej już się rozpoczął, w pozostałych ośrodkach Grupy PKL trwają intenstywne przygotowania i naśnieżanie tras przed przyjęciem turystów, którzy chcą odwiedzic góry właśnie zimą.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Zamień świąteczne prezenty na wspólne szaleństwo z Tatry Super Ski!

#zrodlo
Grudzień to wyjątkowy czas w roku, w trakcie którego wolne chwile spędzamy w gronie rodziny i przyjaciół. To również czas, w którym szukamy wyjątkowych prezentów bożonarodzeniowych dla swoich bliskich. Mimo, że na prezentowym podium w dalszym ciągu widnieją skarpety, perfumy czy kolekcje kremów, coraz częściej kupujemy również upominki, które angażują, motywują do działania oraz mogą być pretekstem do doświadczenia czegoś nowego. Skok ze spadochronem, kolacja w ciemnościach, czy wreszcie karnet na narty to tylko niektóre propozycje świątecznych prezentów dla bliskich, ale i dla siebie.

Tagi: Tatry, SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Górna Austria. Świetnie stoki najbliżej Polski

#zrodlo
Oferta zimowych aktywności w Górnej Austrii jest bardzo zróżnicowana, łącząc w sobie wyzwania sportowe z rodzinnymi stokami dla początkujących. Przede wszystkim jednak znajdują się tu stosunkowo niewielkich rozmiarów, kompaktowe ośrodki sportów zimowych, w których doświadczyć można autentycznej gościnności i spędzić przyjemnie czas w miłym towarzystwie.

Tagi: SPA, Porto, Austria
Źródło: www.skionline.pl

Zimowy przepych na wysokości 1763 m n.p.m.

#zrodlo
Dzięki położeniu na poziomie 1763 m n.p.m. Turracher Höhe jest jednym z najbardziej śnieżnych regionów narciarskich Austrii. Również dzięki położeniu sezon trwa tu od listopada do maja. Narciarze i snowboardziści nie ustają w zachwytach nad trasami o łącznej długości 42 km z gwarantowanym śniegiem, sięgającymi nawet 2205 m n.p.m. Obszerna oferta rozrywkowa na stokach wzbudza entuzjazm młodszych miłośników sportów zimowych i zapewnia Turracher Höhe miano "fun mountain", czyli rozrywkowej góry numer 1.

Tagi: Miami, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Relacja z Rozpoczęcia Sezonu Skitourowego

#zrodlo
Rozpoczęcie Sezonu Skitourowego w Kuźnicach już za nami! Co prawda pogoda nie pozwoliła
na wyjście skiturowe, ale mimo to odbyłby się piesze wycieczki z przewodnikami, ciekawe wykłady
i projekcje filmów górskich.

Źródło: www.skionline.pl

Ile kosztowały ferie w Zakopanem w 1937 roku?

#zrodlo
Choć wiele zagranicznych kurortów narciarskich zyskało przez ostatnie lata popularność, to miłośnicy białego szaleństwa z Polski wciąż wybierają rodzime stoki. Coraz częściej planują kilkudniowy zimowy urlop albo nawet korzystając z wolnego weekendu, wybierają się do Zakopanego. Od dłuższego czasu panuje dyskusja dotycząca ciągle rosnących cen w zimowej stolicy Polski. Przypomnijmy sobie, jak to było przed wojną.

Źródło: podroze.onet.pl

10 najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich na świecie

#zrodlo
Sławni i bogaci też czasami lubią pojeździć na nartach. Zwykle jednak mają oni inne wymagania niż przeciętni śmiertelnicy. Oczekują luksusu, blichtru i splendoru, a czasami wręcz przeciwnie – dyskrecji i anonimowości. Są takie miejsca na świecie, które potrafią spełnić wszystkie ich zachcianki. Oto 10 najbardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich.

Źródło: podroze.onet.pl

Rozpoczęcie sezonu skitourowego - 14 grudnia, Kuźnice


Skitouring to Wasza pasja? Jeździcie na nartach lub snowboardzie? A może po prostu kochacie góry? Jeśli tak, to koniecznie pojawcie się już w najbliższą sobotę (14 grudnia) w Kuźnicach, które zostaną tego dnia opanowane przez miłośników skitouringu!

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Narciarstwo skiturowe w Tatrach - historia i bohaterowie

#zrodlo
Narciarstwo skiturowe, skialpinizm, turystyka narciarska, narciarstwo wysokogórskie - różnie nazywa się tę coraz popularniejszą w Polsce i niezwykle atrakcyjną formę aktywności. Jakkolwiek ma ona wiele odmian, sprowadza się do jednego: wędrówki na nartach z podklejonym fokami, zdobywania na nich szczytów i śmigania nieuczęszczanymi przez narciarzy trasowych stokami.

Źródło: podroze.onet.pl

Ciesz się zimą w Nassfeld

#zrodlo
Już wkrótce przyjdzie ten czas i w Nassfeld ruszy kolejny sezon narciarski. 6 grudnia otworzymy dla Was nasze podwoje i zaprosimy na zimę pełną wrażeń. Nassfeld w tym roku ponownie zaprezentuje się Wam z całą gamą atrakcji i niespodzianek.

Tagi: SPA, Rzym, Nassfeld
Źródło: www.skionline.pl

Tatry Wysokie i Jasna zapraszają na pierwszą jazdę tego sezonu

#zrodlo
Największy ośrodek narciarski na Słowacji - Jasna ma dla wszystkich wspaniałą wiadomość! Już w sobotę 7 grudnia zaprasza miłośników narciarstwa na pierwsze naśnieżone stoki. W Tatrach Wysokich otwarcie sezonu przyniesie Mikołaj - już w piątek 6 grudnia otwieramy stoki na Jeziorze Szczyrbskim.

Źródło: www.skionline.pl

KRYNICA.ski - pierwszy taki projekt w Beskidzie Sądeckim!

#zrodlo
KRYNICA.ski to inicjatywa łącząca wspólnym karnetem cztery ośrodki narciarskie zlokalizowane na terenie Krynicy-Zdroju oraz Tylicza. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji 25 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, 18 wyciągów, w tym aż 6 kolei krzesełkowych, nowoczesną infrastrukturę oraz bogatą ofertę apres-ski - a wszystko to w ramach jednego karnetu! Różnorodność obiektów sprawia, że każdy znajdzie to coś dla siebie, a każdy kolejny dzień będzie nowym narciarskim wyzwaniem.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Kasina Ski rozpoczyna sezon

#zrodlo
Już dzisiaj, w piątek 6 grudnia o godz. 18:00 ośrodek narciarski Kasina Ski rozpoczyna sezon zimowy w Kasinie Wielkiej! Jako pierwsi w okolicy Krakowa i jedni z pierwszych w Polsce na początek otwieramy tylko naszą flagową trasę "niebieską", która będzie najdłuższą czynną trasą w Polsce.

Źródło: www.skionline.pl

W sobotę 7 grudnia Stacja TYLICZ.ski rozpoczyna sezon zimowy

#zrodlo
Niskie temperatury pozwalają na intensywne naśnieżanie, a dodatkowo zawitała do nas prawdziwa zima. Warunki na pierwsze szusowanie w nowym sezonie idealne. Czynna będzie 4-osobowa kolej krzesełkowa oraz wyciąg taśmowy dla początkujących .
Promocyjne ceny karnetów: od godziny 9.00 do 16.00 za karnet zapłacimy 50 zł, karnet wieczorny od 16.00 do 20.00 to wydatek 30 zł. W najbliższy weekend stok będzie otwarty w godzinach 9-20.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

reklama
Hopaj

f4up
Polecamy
Wengen święci urodziny

#zrodlo
Sława trasy Lauberhorn, czyli pucharowego zjazdu w Wengen jest wielka – zwłaszcza, ale nie tylko, w Szwajcarii. Swoje robi już imponująca historia rozgrywanych na niej zawodów, będąca ważną częścią dziejów narciarstwa alpejskiego. W ten weekend rozgrywany jest tam jubileuszowy, dziewięćdziesiąty!, …

Źródło: narty.blog.polityka.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami