Hopaj
Wakacje zimą  RSS
Polskie Koleje Linowe wstrzymują funkcjonowanie wszystkich ośrodków turystycznych Grupy

#zrodlo
Informujemy, że w związku z potencjalnym rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce ośrodki Grupy PKL zostają zamknięte do odwołania.

Źródło: www.skionline.pl

Włoski region Południowy Tyrol / Südtirol zdecydował się zakończyć sezon zimowy przed czasem

#zrodlo
Regionalne podmioty z branży turystycznej wspólnie podejmują odpowiedzialny krok: "Zdrowie naszych gości, pracowników i obywateli są priorytetem".
Hotelarze i operatorzy infrastruktur narciarskich w Południowym Tyrolu (w tym także Dolomiti Superski) postanowili zakończyć sezon zimowy przed czasem. W rezultacie wyciągi oraz inne usługi turystyczne zostaną zawieszone od środy, 11 marca do 3 kwietnia 2020 r. Decyzja ta jest bezpośrednim rezultatem wydarzeń, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w ciągu ostatnich 48 godzin w Europie i we Włoszech. Regionalne władze Południowego Tyrolu popierają tę decyzję.

Tagi: USA, SPA, Tyrol
Źródło: www.skionline.pl

Z powodu koronawirusa sezon narciarski w Trydencie zakończy się wcześniej

#zrodlo
Z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech wcześniej niż planowano zakończy się w najbliższych dniach sezon narciarski w kurortach w Trydencie i Górnej Adydze. Od wtorku zamykane będą hotele i wyciągi oraz stoki narciarskie - podała tamtejsza branża turystyczna.

Źródło: podroze.onet.pl

Dolomiti Superski kończy sezon 10 marca 2020!

#zrodlo
Przedstawiamy oficjalny komunikat Dolomiti Superski związany z zamknięciem ośrodków narciarskich. Z głębokim żalem musimy ogłosić wcześniejsze zakończenie sezonu narciarskiego z powodu koronawirusa SARS-CoV-2.

Tagi: USA, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Jazda na nartach wiosną po 5 lodowcach w Tyrolu

#zrodlo
Lodowce wiosną to jazda na nartach w promieniach słońca, malownicze krajobrazy i liczne wydarzenia.

Tagi: Lodowce, SPA, Tyrol
Źródło: www.skionline.pl

Stań do wyścigu na Kasprowy Wierch z Andrzejem Bargielem

#zrodlo
14 marca podczas wyścigu Red Bull Szybka Tura, fani skitouringu i splitboardu zmierzą się ze skialpinistą i himalaistą Andrzejem Bargielem. Rywalizacja odbędzie się na szczyt najwyżej położonego ośrodka narciarskiego w Polsce - PKL Kasprowy Wierch. Zawodnicy wystartują z Kuźnic w pobliżu dolnej stacji kolei, podejdą szlakiem przez Dolinę Goryczkową i zjadą w stronę mety na Kalatówkach. Pół godziny po nich wyruszy Andrzej Bargiel. Kto będzie szybszy? Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, ufundowane między innymi przez PKL. Zapisy wciąż trwają.

Źródło: www.skionline.pl

Reksio zaprasza na oficjalny trening

#zrodlo
Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia drugiej odsłony tegorocznego - 9 Pucharu Reksia. Warunki śniegowe w Białce Tatrzańskiej są wyśmienite i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Organizatorzy nie przewidują zmiany ani terminu, ani miejsca rozegrania zawodów.

Tagi: Miami, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Zapisy do V. edycji No Limit Kasprowy rozpoczęte!

#zrodlo
Już 28 marca br. na stokach Kasprowego Wierchu odbędzie się V. edycja zawodów narciarskich No Limit Kasprowy. Na trasie legendarnego, najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce zmierzą się narciarze, snowboardziści oraz zawodnicy z niepełnosprawnością na monoski, zarówno amatorzy jak i zawodnicy z punktami FIS. Zapisy do rywalizacji już ruszyły i potrwają do 25 marca br., do północy. Organizacja zawodów No Limit Kasprowy ma na celu promowanie rywalizacji sportowej oraz integrację środowiska narciarskiego i snowboardowego. Zawody przeprowadzane są z szacunkiem dla otaczającej przyrody i w atmosferze fair play.

Tagi: Polska, SPA, Porto
Źródło: www.skionline.pl

Śnieg znika, ale wciąż można pojeździć na nartach w Polsce

#zrodlo
Narciarze mogą jeszcze poszusować na polskich stokach - głównie na Podhalu, w Beskidach i Sudetach - chociaż śniegu jest coraz mniej i raczej nie ma co liczyć, że spadnie świeży. Tam, gdzie to możliwe, turyści mogą spodziewać się sztucznego dośnieżenia, o ile pozwoli na to pogoda.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: podroze.onet.pl

"Następcy Heleny Marusarzówny" na stoku narciarskim

#zrodlo
Wyjątkowe zawody w narciarstwie alpejskim odbędą się w środę 11 marca 2020 roku na Skrzycznem. Inicjatywie sportowej "Następcy Heleny Marusarzówny" z udziałem dzieci i młodzieży towarzyszyć będzie patronat honorowy Ministerstwa Sportu.

Tagi: USA, SPA, Porto
Źródło: www.skionline.pl

Narty w cieniu Góry Aniołów. Engelberg Titlis - ośrodek w sercu szwajcarskich Alp

#zrodlo
25 wyciągów obsługujących 82 km tras zjazdowych, do tego tory saneczkowe, trasy biegowe, zapierające dech w piersiach widoki i możliwość spaceru w chmurach po moście zawieszonym między ośnieżonymi szczytami - położony w sercu Szwajcarii ośrodek narciarski Engelberg Titlis oferuje nam to wszystko i wiele więcej.

Źródło: podroze.onet.pl

Słotwiny Arena Splash 2020

#zrodlo
Już w niedzielę 1 marca na terenie ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Splash - czyli przejazd przez wodę!

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Bad Kleinkirchheim - miejsce, w którym pozbyłem się narciarskiej traumy

#zrodlo
Kiedy miałem osiem lat, po raz pierwszy ubrałem narty. Jedyny zjazd po niezbyt trudnym stoku skończył się dość pechowo – złamaniem nogi z przemieszczeniem, gipsem po samą pachwinę na pół roku i rehabilitacją. Byłem pewien, że nigdy więcej nie spróbuję sportów zimowych. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, 18 lat później, kiedy w pięknej miejscowości Bad Kleinkirchheim w austriackiej Karyntii przełamałem niechęć i traumę i podjąłem wyzwanie jeszcze raz.

Źródło: podroze.onet.pl

Gymkhana narciarska w ośrodku Słotwiny Arena

#zrodlo
15 lutego 2020 w ośrodku Słotwiny Arena w Krynicy odbędzie się szalony zjazd na miednicach oraz slalom z przeszkodami.
Zawody na wesoło! Tradycja narciarska wiele lat później - ostra jazda z trzymanką i bez! Prawdziwe zimowe wyzwanie dla wielbicieli zimy i tych, którzy nie uprawiają sportów zimowych. Wydarzenie, na które wielu z Was czekało cały rok: Gymkhana narciarska. W tym roku zapraszamy także duety (dziecko i osobę dorosłą). Zawodnicy, którzy uzyskają najlepszy czas otrzymają Rodzinny Puchar TVP 3 Warszawa.

Tagi: Warszawa, SPA, Rzym
Źródło: www.skionline.pl

W trzy godziny do Alp

#zrodlo
Podróż na narciarski wypad przez Wiedeń, Monachium lub Zurych to wygodny sposób na spędzenie na stoku końcówki zimowego urlopu. Pochodzące z krajów Alpejskich, gdzie po raz pierwszy narodziło się narciarstwo, linie SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa miłość do gór i sportów zimowych wpisane mają w swoje DNA.

Źródło: www.skionline.pl

Ischgl zaprasza na wiosenne narty w słońcu i mnóstwo atrakcji

#zrodlo
Jazda na nartach w promieniach słońca w Ischgl to mnóstwo słonecznych chwil, idealny śnieg, ekscytujące wydarzenia i spektakularne koncerty. Głównym wykonawcą odbywającego się od 25 lat, jubileuszowego koncertu Top of the Mountain Closing Concert 2 maja 2020 będzie Eros Ramazzotti.

Tagi: SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Po opadach śniegu warunki narciarskie w Zieleńcu są doskonałe

#zrodlo
Po ostatnich mrozach i przede wszystkim opadach śniegu na sudeckich stokach znacznie poprawiły się warunki narciarskie. Doskonale pojeździć można na przykład w Zieleńcu, gdzie czynna jest większość tras, kolei i wyciągów, a pokrywa na stokach dochodzi do 80 centymetrów.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Karnet za całusa czyli Walentynki w Grupie Pingwina!

#zrodlo
Grupa Pingwina czyli 5 stacji narciarskich w Polsce: Czarny Groń, Kasina, Skolnity, Kurza Góra i Słotwiny Arena zaskakują ciekawymi akcjami promocyjnymi.
Walentynki proponują spędzić aktywnie w towarzystwie ukochanej osoby.

Źródło: www.skionline.pl

Karnet całoroczny na który nigdy nie jest za późno!

#zrodlo
Zaczynasz ferie w połowie zimy? Zastanawiasz się czy nie jest za późno na zakup karnetu sezonowego? Przekonamy Cię, że jest na rynku taki karnet, na który nigdy nie jest za późno! Mowa tu oczywiście o karnecie 365 dni czyli karnecie CAŁOROCZNYM Grupy Pingwina www.nudasienieuda.pl, w której skład wchodzi pięć stacji w Polsce.

Źródło: www.skionline.pl

Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado

#zrodlo
Paznaun jest stworzone dla fanów jazdy w stylu freeride. W Ischgl i Kappl wielbiciele śnieżnego puchu znajdą ekstremalne tereny i zbocza do jazdy w idealnych warunkach. A wszystko wygodnie, bez kolejek i blisko wyciągu.

Tagi: SPA, Austria
Źródło: www.skionline.pl

Bardzo dobre warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu

#zrodlo
Trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch jest otwarta dla narciarzy. Dzięki obfitym opadom śniegu, naturalna pokrywa na stoku sięga ok. 2 metrów.

Źródło: www.skionline.pl

Przemytniczym szlakiem - czyli z Ischgl do Samnaun na nartach

#zrodlo
Ischgl - jeden z najpiękniejszych terenów narciarskich w Austrii, często uważany za największy pojedynczy region zjazdowy to nie tylko 239 km tras zjazdowych i dziesiątki nowoczesnych wyciągów i kolei linowych. To także ciekawa i oryginalna historia. Mimo, że narciarska kariera tej zagubionej w zachodnim zakątku Tyrolu miejscowości rozpoczęła się stosunkowo niedawno, wcześniej miejscowość znana była z profesji swoich mieszkańców. Czyli z przemytu. Od kilku sezonów można poznawać ośrodek zwiedzając na nartach cały region wytyczonymi specjalnie szlakami przemytników. Zapraszamy więc na krótką przejażdżkę szlakami szmuglerów po Ischgl…

Źródło: www.skionline.pl

Tyrolskie lodowce. Tam, gdzie śniegu nigdy nie brakuje

#zrodlo
Jeśli planujemy narciarski urlop za granicą, najczęściej na pierwszym miejscu stawiamy Alpy. Mówimy Alpy - a myślimy Austria... Spośród wszystkich krajów związkowych tego pięknego państwa, leżący na zachodzie Tyrol jest najbardziej "narciarskim" regionem - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dlaczego? Z wielu przyczyn - tutaj znajdziemy najwięcej ośrodków narciarskich, tutaj znajduje się najnowocześniejsza infrastruktura, tutaj w końcu wszystko obraca się wokół nart. Tutaj też znajdziemy aż pięć ośrodków położonych na lodowcach - miejsc, gdzie śniegu nigdy nie brakuje!

Źródło: podroze.onet.pl

9 Puchar Reksia na Stoku Siglany w Wiśle

#zrodlo
Niesprzyjające warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom 9 Pucharu Reksia.
Już wiemy, że Stok Dębowiec w Bielsku-Białej nie będzie gotowy ze względu na niewystarczającą ilość śniegu na przeprowadzenie 9 Pucharu Reksia. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów na Stok Siglany w Wiśle. Z przykrością rozstajemy się w tym roku z Bielskiem-Białą, mając jednak nadzieję, że 10. jubileuszowa edycja Pucharu Reksia zostanie rozegrana na Stoku Dębowiec - mówi Barbara Ilewicz, Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE.

Tagi: SPA, Porto, Krzyż
Źródło: www.skionline.pl

Słotwiny Arena - poranne szusowanie wraz z wyjściem na wieżę widokową

#zrodlo
Już 25 stycznia narciarze odwiedzający ośrodek Słotwiny Arena będą mogli wziąć udział w "porannym szusowaniu" - specjalnie na tę okazję uruchamiamy nasz główny wyciąg i trasy narciarskie o godz. 6:30.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Czarny Groń zaprażamy na Ligę Kubusia 2020


Półmetek zawodów spędzimy w ośrodku pod Czarnym Groniem. Z myślą o zawodnikach z najmłodszej grupy wiekowej przygotowaliśmy dodatkową, łatwiejszą trasę slalomu przy dolnym wyciągu talerzykowym, dzięki czemu nie ma potrzeby wwożenia dzieci na górę krzesełkiem.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Karyntia 800 km najbardziej słonecznych nartostrad w Austrii

#zrodlo
800 km najbardziej słonecznych nartostrad w Austrii, ośrodki które nie straciły atmosfery alpejskich wiosek i miasteczek zagubionych w górach, pomysłowość w wykorzystaniu darów natury dla uatrakcyjnienia pobytu nie tylko na nartach oraz legendarna alpejsko - adriatycka kuchnia. Szanowni Państwo, oto Karyntia.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Narty dla rodzin w Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


Oferta Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau jest bardzo różnorodna i obejmuje urlop indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego członka rodziny. Ski Juwel to idealne miejsce dla tych, którzy szukają dobrej opieki nad dziećmi i kursów jazdy na nartach w przyjaznym dzieciom otoczeniu.

Tagi: Urlop, SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Freeski w Polsce? To się opłaca

#zrodlo
Zima jeszcze nie rozpoczęła się na dobre, zakładamy jednak, że mimo spóźnienia będzie długa i pełna białego szaleństwa. Jak powszechnie wiadomo w Polsce wyróżniamy dwa główne sezony narciarskie: sezon świąteczno-noworoczny: szybki, energetyczny, a zarazem rodzinny i imprezowy, oraz sezon feryjny: czas kiedy wyruszamy na podbój stoków z dziećmi. Warto pamiętać, że po feriach warunki w Polsce są ciągle dobre, a na stokach jest więcej przestrzeni.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Zimowe ferie w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena

#zrodlo
Mimo że odsłona tegorocznej zimy pozostawia wiele do życzenia, niektóre dolnośląskie ośrodki narciarskie pracują bez przerwy od początku grudnia. Tak jest na przykład w Zieleńcu, gdzie w ostatnim czasie dzięki niższej temperaturze, a także opadom śniegu warunki narciarskie uległy znacznej poprawie.

Tagi: SPA, Zieleniec
Źródło: www.skionline.pl

reklama
Hopaj

f4up
Polecamy
Filmy na czas (narciarskiej) kwarantanny

#zrodlo
W trudnym okresie pandemii (i skróconego sezonu zimowego) Festiwal Filmów Górskich w kanadyjskim Banff udostępnił w sieci kilkadziesiąt pozycji ze swojego repertuaru. Są wśród nich – prócz filmów poświęconych wspinaczce, kolarstwu, snowboardowi i innym aktywnościom górskim – oczywiście obrazy dotyczące …

Źródło: narty.blog.polityka.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami