Wiocha
Wakacje zimą  RSS
Gdzie na narty? Aktualne informacje dla narciarzy (4.12.2020 18:00)

#zrodlo
Szwajcarzy uznali Polskę za kraj podwyższonego ryzyka. Dlatego, przy wjeździe do Szwajcarii objęci zostaliśmy 10-dniową kwarantanną. Słowacja - jutro do otwartego ośrodka narciarskie Donovaly dołącza największa stacja narciarska Jasna! Włosi wprowadzają obowiązkową kwarantannę! W Austrii ośrodki narciarskie zamknięte do 23. grudnia. Hotele w Austrii mogą zostać otwarte od 7. stycznia 2021. Ośrodki tylko dla mieszkańców najbliższych miejscowości. Rząd włoski planuje ograniczenie możliwości przemieszczenia się między regionami.

Źródło: www.skionline.pl

Narty w Austrii tylko po kwarantannie?

#zrodlo
Najważniejsze informacje związane z sezonem zimowym 2020/21 w Austrii. 2 grudnia na konferencji prasowej austriacki rząd federalny przedstawił plany związane z poluzowaniem obostrzeń. Przepisy wchodzą w życie 7 grudnia, po zakończeniu pełnego lockdownu. W ramach odmrażania gospodarki otwarte zostaną placówki handlowe, usługowe, muzea, biblioteki oraz szkoły. Ośrodki sportowe operujące na powietrzu, w tym stacje narciarskie, zostaną uruchomione 24 grudnia. Właściciele hoteli oraz placówek gastronomicznych na ponowne otwarcie muszą poczekać do 7 stycznia, przy założeniu, że do tego czasu statystyki zachorowań nie wzrosną.

Źródło: www.skionline.pl

Rusza sezon narciarski na Czarnym Groniu i Skolnitym w Wiśle

#zrodlo
Na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Niskie temperatury pozwoliły nam na szybkie rozpoczęcie naśnieżania tras, dodatkowo mieliśmy naturalne opady śniegu, co przyspieszyło możliwość otwarcia stoku - mówi Tomasz Andrejko - prezes zarządu Czarnego Gronia.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Komitet Narty Snowboard Outdoor postuluje otwarcie hoteli i wydłużenie ferii

#zrodlo
Otwarcie obiektów noclegowych, wydłużenie ferii szkolnych, bon Ferie i uzupełnienie Tarczy 2.0 - komitet Narty Snowboard Outdoor, organizacja skupiająca sprzedawców, producentów, dystrybutorów oraz właścicieli wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego, wystosowała do premiera Morawieckiego petycję w sprawie ratowania sezonu zimowego.

Źródło: www.skionline.pl

Gdzie na narty? Aktualne informacje dla narciarzy (2.12.2020 13:30)

#zrodlo
W Austrii ośrodki narciarskie zamknięte do 23. grudnia. Hotele w Austrii mogą zostać otwarte od 7. stycznia 2021. Ośrodki tylko dla mieszkańców najbliższych miejscowości. Rząd włoski planuje ograniczenie możliwości przemieszczenia się między regionami. Możliwa kwarantanna dla Polaków przyjeżdżających do Szwajcarii.

Tagi: Hotele, SPA, Narty
Źródło: www.skionline.pl

Na narty nie tylko w Alpy. W tych krajach też można poszusować

#zrodlo
Epidemia koronawirusa stawia wyjazdy na narty pod znakiem zapytania. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, nie wiadomo bowiem, które ośrodki zostaną otwarte. Póki co w Polsce można szusować w odpowiednim reżimie sanitarnym, w wielu europejskich kurortach zapadają ostateczne decyzje. Nie możemy zapominać jednak, że zabawą na śniegu możemy cieszyć się także poza Europą, także w ciepłych krajach.

Tagi: USA, Alpy, Narty
Źródło: podroze.onet.pl

Biegowe zawody pod Tatrami

#zrodlo
Kolejna odsłona zawodów "Cross Country Tatra Cup" w biegach narciarskich odbędzie się w Zakopanem. Termin wydarzenia wyznaczono na 10 grudnia 2020 roku.

Źródło: www.skionline.pl

Słotwiny Arena - szusuj z najlepszymi

#zrodlo
Słotwiny Arena to miejsce stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że ośrodek jest ceniony zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Fabryki świeżego śniegu ruszyły na Kurzej Górze!

#zrodlo
Największy ośrodek narciarski Polski Północnej KURZA GÓRA w Kurzętniku dziś rozpoczął naśnieżanie swoich stoków, inaugurując tym samym przygotowania do sezonu narciarskiego 2020/2021. Świeży śnieg powstaje poprzez zmrażanie krystalicznie czystej wody pochodzącej z własnych ujęć głębinowych. Zmrażanie wykonuje specjalistyczne urządzenie, tzw. SNOW FACTORY marki Techno Alpin - najnowocześniejsze, światowe rozwiązanie w dziedzinie naśnieżania. Olbrzymie dwie maszyny, które stoją w Kurzętniku zapewniają narciarzom doskonałe warunki niezależnie od pogody!

Tagi: Polska, SPA, Rzym
Źródło: www.skionline.pl

Wiślański Skipass wciąż się rozrasta!

#zrodlo
W Wiśle trwają ostatnie przygotowania do sezonu zimowego. Dostosowane do ostatnich wytycznych dla branży narciarskiej i wprowadzonych ograniczeń. Nie będzie to łatwy sezon, ale także w tym roku na zimowych gości Perły Beskidów czekają doskonale przygotowane stoki narciarskie, trasy biegowe i szlaki górskie.

Źródło: www.skionline.pl

Słotwiny Arena otwiera sezon narciarski

#zrodlo
Najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Beskidzie Sądeckim Słotwiny Arena, w sobotę 28 listopada, inauguruje sezon narciarski 2020/2021. Sprzyjająca aura od kilku dni umożliwiała pracę sytemu naśnieżania, dzięki któremu przygotowana została główna trasa.

Tagi: Praga, SPA
Źródło: www.skionline.pl

W ośrodkach Grupy PKL trwa przygotowanie do sezonu zimowego i naśnieżanie tras

#zrodlo
Armatki do naśnieżania stoków w ośrodkach Polskich Kolei Linowych pracują, co oznacza, że sezon zimowy jest coraz bliżej. Narciarze i snowboardziści jak co roku mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane trasy, slalomy z pomiarem czasu, pomoc instruktorów i kartę PKLpass. Zgodnie z wymogami i zasadami sanitarnymi, PKL zadbały w swoich ośrodkach o bezpieczeństwo narciarzy i pracowników.

Tagi: Polska, SPA
Źródło: www.skionline.pl

W tym sezonie narciarze stawiają na polskie stoki

#zrodlo
W warunkach pandemii w Europie trwa rywalizacja o polskiego narciarza: Włosi i Austriacy zapowiadają otwarcie stoków w pierwszych dniach grudnia. Jednak podczas gdy rodzimi narciarze szykują się do wyjazdu na ferie w kraju, obawiając się potencjalnych kłopotów zagranicą - rząd rozważał zamknięcie stoków.

Źródło: www.skionline.pl

Wytyczne dla ośrodków narciarskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

#zrodlo
Na stronie gov.pl przedstawiono - protokół sanitarny wypracowany wspólnie z branżą narciarską został dziś zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Źródło: www.skionline.pl

5 powodów, aby przyjechać zimą do Karyntii

#zrodlo
Odzyskać spokój, nabrać nowych sił i wreszcie poczuć skrzypiący śnieg pod butami. Nigdzie indziej urlop zimowy nie jest tak ekscytujący, jak w Karyntii. Bezpieczny pobyt w tym kraju związkowym gwarantują wysokie standardy bezpieczeństwa wobec choroby COVID-19 oraz środki ostrożności podjęte przez karynckich gospodarzy.

Tagi: Urlop, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Rząd otworzy stacje narciarskie, ale dla kogo?

#zrodlo
Rząd być może otworzy stacje narciarskie. Zapomniał chyba jednak że stacja, to nie tylko stok i wyciągi. Na stoku musi ktoś zjeżdżać, ale kto i kiedy zechce - nie wiadomo. Na razie grozi nam absurdalne skomasowanie ferii zimowych w jednym terminie i zakaz działalności hoteli oraz gastronomii - możemy przeczytać na stronie WaszaTurystyka.pl.

Źródło: www.skionline.pl

Polska Rada Turystyki: wstrzymać decyzję likwidującą ferie zimowe

#zrodlo
Rozczarowanie decyzją rządu, która okazała się rozbieżna z tym, co branża słyszała jeszcze w przeddzień jej ogłoszenia, żądanie spotkania z wicepremierem Gowinem i wstrzymania wydanej decyzji odnośnie do ferii zimowych. Głos w sprawie planów na styczeń zabrała Polska Rada Turystyki - czytamy w artykule waszaturystyka.pl.

Źródło: www.skionline.pl

Co z sezonem narciarskim w Polsce?

#zrodlo
Czy rząd odwołam nam sezon narciarski w tym roku? Po przedstawieniu przez premiera Morawieckiego planu przeciwdziałania pandemii, w którym to zaapelował o nie planowanie wyjazdów do Austrii, Szwajcarii i Włoch, ale także w Polsce w trakcie świąt oraz zmianie terminu i kumulacji ferii zimowych - w branży narciarskiej zawrzało. Oliwy do ogni dolał premier Jarosław Gowin, który stwierdził, że skoro branża turystyczna oraz hotele są zamknięte, naturalnym jest, że wyciągi narciarskie także będą zamknięte.

Źródło: www.skionline.pl

W Karpaczu ruszyła produkcja śniegu

#zrodlo
Listopad dla wielu stacji narciarskich w Polsce to wzmożony okres prac związanych z przygotowaniami do sezonu zimowego. Po przeglądach technicznych wyciągów oraz niezbędnych pracach konserwacyjnych, czas na finałowy etap związany z naśnieżaniem stoków.

Tagi: Praga, Polska, SPA, RPA
Źródło: www.skionline.pl

W Szczyrku ZIMA BĘDZIE!

#zrodlo
Kiedy z drzew zaczynają opadać liście, a słońce zatacza coraz mniejszy łuk, jest to znak dla ośrodków narciarskich, że już najwyższa pora zacząć przygotowania do zimy. Pomimo niespodziewanych wydarzeń w roku 2020, które ogarnęły cały świat - sezon letni w Szczyrk Mountain Resort przebiegł znakomicie co pokazały tłumy turystów szukających w górach bezpieczeństwa, wolności i przestrzeni. Goście odwiedzający Szczyrk mogli korzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji, a największą popularnością cieszyły się górskie ścieżki rowerowe oraz turystyczna podróż czterema kolejami nazwana Pętlą Szczyrkowską.

Źródło: www.skionline.pl

Ischgl odracza rozpoczęcie sezonu zimowego 2020/21

#zrodlo
Plan zakładał rozpoczęcie tegorocznego sezonu zimowego w Ischgl 26 listopada. Niestety, nowe przepisy ogólne wydane przez austriacki rząd federalny wymagają przesunięcia planowanego rozpoczęcia sezonu w Paznaun w Tyrolu. Silvrettaseilbahn AG wyznaczyła nowy termin zimowego otwarcia na 17 grudnia, pod warunkiem, że do tego czasu ogólna sytuacja Corona wirusa ustabilizuje się. Pozostałe ośrodki sportów zimowych w Paznaun (Galtür, Kappl i See) rozpoczną sezon zimowy 18 grudnia.

Tagi: USA, SPA, Austria, Tyrol
Źródło: www.skionline.pl

Szczyrk Skrzyczne - z nowościami w sezon zimowy

#zrodlo
Biletomaty umożliwiające zakup skipassów na ośrodek narciarski na Skrzycznem niezależnie od pory dnia - to jedna z nowości, jakie w kontekście nadchodzącego sezonu zimowego 2020/2021 wprowadza Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Tagi: SPA, Szczyrk
Źródło: www.skionline.pl

Od przyszłego roku w Czechach obowiązują elektroniczne winiety

#zrodlo
Kierowców samochodów osobowych w Czechach czekają rewolucyjne zmiany: od 1 stycznia 2021 roku wprowadzone zostaną elektroniczne winiety autostradowe. Naklejane papierowe winiety zostaną zastąpione elektroniczną opłatą. Opłaty będzie można dokonać za pomocą strony internetowej, w wyznaczonych punktach sprzedaży i w kioskach samoobsługowych umieszczonych przy wjazdach na autostrady (łącznie 12 punktów).

Tagi: Czechy, SPA
Źródło: www.skionline.pl

Tyrolskie lodowce zamknięte


w sobotę (31.10.2020) wieczorem austriacki rząd zdecydował o podjęciu zdecydowanych kroków w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Austrii.

Źródło: www.skionline.pl

Polisa dla narciarzy - jak ubezpieczyć się na zimowy wyjazd?

#zrodlo
Lubisz poszaleć na stoku? W takim razie wiesz, że nietrudno przy tym o wypadek, którego konsekwencje mogą być poważne. Kupując ubezpieczenie dla narciarzy, zapewnisz sobie finansową ochronę, ale nie tylko. Sprawdź, jakie korzyści płyną z posiadania polisy i kiedy będziesz jej koniecznie potrzebować.

Tagi: SPA, Dania
Źródło: www.skionline.pl

Rodzinne wakacje w Chorwacji - gdzie warto polecieć?

#zrodlo
Ciepłe morze, malownicze plaże, zabytki i mnóstwo atrakcji idealnych dla dzieci - to największe zalety Chorwacji. Zobacz, dlaczego jeszcze warto polecieć właśnie tam. Jakie miejsce wybrać na bazę noclegową, aby spędzić wyjątkowy czas w rodzinnym gronie?

Źródło: www.skionline.pl

Bezpieczna zima w Tyrolu: środki ostrożności


Aby w sezonie zimowym 2020/21 zagwarantować bezpieczny wypoczynek w Tyrolu, austriacki rząd wprowadził w życie tzw. "Pakiet dla bezpiecznej turystyki zimowej". Oto informacje o najważniejszych środkach bezpieczeństwa dotyczących gastronomii, après-ski, wyciągów górskich oraz szkółek narciarskich.

Źródło: www.skionline.pl

Zieleniec z nowymi inwestycjami w sezonie narciarskim 2020/2021

#zrodlo
W jednym z największych narciarskich w Polsce ośrodków - Zieleniec Ski Arena - rozpoczęło się ostatnie odliczanie do rozpoczęcia nowego sezonu. Trwają przeglądy techniczne, prace serwisowe, na ostatniej prostej są też nowe inwestycje, których w tym sezonie będzie w Zieleńcu wiele.

Źródło: www.skionline.pl

Rezonans magnetyczny kolana - na czym polega i kiedy jest zalecany?

#zrodlo
Staw kolanowy to - zaraz po stawie skokowym - najbardziej obciążony element z całego układu ruchu. Każdego dnia jest mocno eksploatowany - zwłaszcza u osób uprawiających sport. Jego uszkodzenie objawia się bólem i trudnościami w chodzeniu. Jeśli obserwujesz takie symptomy u siebie, koniecznie zgłoś się na rezonans magnetyczny kolana.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

Chcesz jeździć w Zieleńcu taniej?

#zrodlo
W górach powoli rozpoczynają się przygotowania do sezonu narciarskiego. Ruszają przeglądy techniczne, końca dobiegają realizacje nowych inwestycji, ośrodki kreślą plany i strategie, niektóre rozpoczęły już sprzedaż karnetów. Tak właśnie jest w Zieleńcu, który już u progu jesieni kusi niższymi cenami SkiPassów.

Tagi: SPA
Źródło: www.skionline.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Polecamy
Detale z Austrii

#zrodlo
Oto zestaw pewnych, bo oficjalnych (źródłem jest Tirol Werbung) rygorów antyepidemicznych ogłoszonych przez rząd Austrii na najbliższe tygodnie – a więc początek zimy i okres świąteczny. Co potem – zależy od poziomu zakażeń… Dość powiedzieć, że choć stacje narciarskie zostaną …

Tagi: Austria
Źródło: narty.blog.polityka.pl

reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami